اخبار

برگزاری دومین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری

برگزاری دومین  جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در سال جاری
دومین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار، رفاه اجتماعی استان در سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه کامران کلانی  ضمن خیر مقدم به معاونین، روسای  ستادی و شهرستانی هدف از برگزاری جلسه را تشریح اقدامات انجام شده در طی یکسال گذشته عنوان کرد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و وجود تحریم های اقتصادی  که شرایط سختی را در سال گذشته ایجاد کرد افزود: رویکرد ما در یکسال گذشته شامل  اجرای  وظایف تخصصی اداره بر اساس تعریف علمی،  ایجاد تعامل با شرکای اجتماعی و جامعه مخاطب و تعریف کار  مشترک با سایر ارگانهای  دولتی برای رسیدن به زبان مشترک در ارائه خدمت به مردم بوده است.

 کلانی همچنین  گفت: علی رقم اینکه روند اجرای برخی از اقدامات با موانع زیادی در حوزه ساختاری  روبرو بوده است؛ بر اساس گزارش شاخص های معاونت های تخصصی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با 14 رتبه ارتقا از رتبه 23 به رتبه 8 در سطح کشور  رسیده است.

وی ادامه داد: استان اصفهان در حوزه اجرای سیاست های مرتبط با بازار کار جزو پنج استان برتر کشور قرار دارد.

  این مقام مسئول با اشاره به مشکلات  سامانه جامع روابط کار  گفت: علی رغم مشکلاتی که سامانه در فرایند رسیدگی به دادخواستهای کارگری و کارفرمایی دارد لازم است  با پیگیری به سمت الکترونیک شدن این رسیدگی ها حرکت کنیم.

وی تغییر شکلی هیأت های تشخیص و حل اختلاف، ایجاد کمیته های بررسی رأی های صادره برای رفع نواقص آن و حذف فرایند تحقیق دادخواستهای واصله از حوزه بازرسی کار را  از جمله اقدامات انجام شده در حوزه روابط کار شهرستان اصفهان عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش برای کارکنان، ذینفعان، شرکای اجتماعی و جامعه مخاطب این اداره کل گفت: به دنبال تعریف سامانه جامع آموزشی هستیم که بتواند جامعه مخاطب ما را پوشش بدهد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان موضوع اصلاح بودجه، ایجاد یک ساختار اقتصادی و معیشتی برای همکاران و حل مشکلات ناشی از رفتار های اشتباه در حوزه کارکنان را سه راه مؤثر در بهبود معیشت کارکنان عنوان کرد.

 وی در ادامه این جلسه گزارشی از دارایی ها و پروژهای عمرانی اداره کل و اقداماتی که در زمینه حفظ و توسعه  دارایی های اداره کل  انجام شده ارائه کرد.

۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید