اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت متبوع در اصفهان:

شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت متبوع فرصتی مهم جهت تأثیر گذاری در سیاست های استانی و کشوري است

شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت متبوع  فرصتی مهم جهت تأثیر گذاری در  سیاست های استانی و کشوری است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در شورای هماهنگی مدیران مطرح کرد: این نشست فرصت مهمی در تاثیر گذاری در سیاست های استانی و کشوری است.

کامران کلانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این جلسه ضمن تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی، از  دکتر  شهروز عبادی مدیر عامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری در استان قدردانی کرد و برای مدیرعامل جدید  این صندوق  آرزوی موفقیت کرد.

 کلانی با اشاره به نقش شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان گفت:  این شورا فرصت تاثیر گذاری در سیاست گذاری های استان و کشور را دارد که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

 این مقام مسئول بر سیستم مدیریت تعاملی تأکید کرد و گفت: خیلی از اقدامات با تعریف کار مشترک بین دستگاهی قابل انجام است.

 وی با اشاره به نقاط اشتراک و افتراق اداره کار با تأمین اجتماعی گفت: ما در سطح مدیریت با برگزاری جلسات متعدد به یک هم افزایی قابل توجهی در امور جاری و اجرایی رسیده ایم.

 کلانی همچنین موضوع مسؤولیت اجتماعی را  مطرح کرد و گفت: ما در سطح استان هفتاد هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم که بخش قابل توجهی از آن ناشی از فقر است و با استفاده از منابع مالی مسولینتهای اجتماعی بخش زیادی از این مساله در سطح استان قابل حل است.

وی تأکید کرد: لازم است سهم دستگاه های ذیل وزارت در بودجه مسؤولیت های اجتماعی تعیین شود و از ظرفیت شرکت های شستا برای جامعه کار و تولید استفاده کنیم.

 وی همچنین موضوع ایجاد یک ساختار اقتصادی برای همکاران را مطرح کرد و گفت: پیشنهادهای زیادی در این زمینه ارایه شده ولی لازم است با هم افزایی و بررسی ظرفیت های موجود در هر سازمانی نسبت به اجرای طرحی برای  برخورداری مالی  بیشتر کارکنان اقدام نماییم.

دکتر محسن ریاضی مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه : هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی را تبریک گفت و از  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای برگزاری جلسه در این هفته قدر دانی کرد.

 ریاضی ضمن ارایه گزارش مختصری از تأمین اجتماعی استان گفت: بین هشت تا ده درصد فعالیت تأمین اجتماعی کشور در استان انجام می شود و اصفهان در بسیاری از شاخص ها رتبه دوم کشوری را دارد.

 وی با بیان اینکه اصفهان از لحاظ مهاجر پذیری در دوران بازنشستگی مورد توجه  قراردارد ادامه داد: از سه میلیون ششصد هزار مستمری بگیر در کشور، سیصد و پنجاه هزار نفر در اصفهان هستند.

 ریاضی با بیان اینکه ۱۲۰هزار کارگاه در اصفهان قراردارد اظهار داشت:  به دلیل صنعتی بودن استان از لحاظ تعداد مستمری بگیران و دریافت حق بیمه  نسبت به کشور بالاتر است و در مجموع ۶۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به آغاز طرح ۳۰-۷۰ گفت: در طرح ۳۰-۷۰، سی خدمتی که هفتاد درصد مراجعات تأمین اجتماعی در حوزه کارفرمایی و بیمه شدگان را شامل می شود به صورت غیر حضوری  انجام می شود که باعث کاهش سی درصدی مراجعات شده و گام بسیار بزرگی در ارایه خدمت به جامعه مخاطب و ذینفعان بوده است.

ریاضی حذف دفترچه های درمانی را  از اقدامات مهم دیگر تأمین اجتماعی در سطح استان عنوان کرد.

وی در خصوص موضوع همسان سازی حقوق مستمری بگیران گفت: تأمین اجتماعی و سایر صندوق های بازنشستگی با مسایلی در حوزه تأمین بودجه مواجه خواهند شد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به عنوان سال برای حمایت از تولید گفت: اداره کل تأمین اجتماعی بسته حمایتی خود را در شورای گفتگوی استان در حمایت از تولید ارایه کرده است.

در ادامه جلسه اعضای حاضر به تبیین نظرات و پیشنهادات خود در زمینه مسایل مطروحه پرداختند.

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید