اخبار

به مناسبت گرامیداشت روز آتش نشان وبینار ایمنی و آتش نشانی برگزار شد

به مناسبت  گرامیداشت روز آتش نشان  وبینار ایمنی و آتش نشانی برگزار شد
به همت گروه تحقیقات، تعلیمات، حفاظت فنی و بهداشت کار استان اصفهان در روز گرامیداشت آتش نشان "وبینار ایمنی وآتش نشانی" با حضور مدیرکل برگزار شد.

کامران کلانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این وبینار "هفتم مهرماه روز ملی ایمنی و آتشنشانی" را به آتش نشانان فداکار و قهرمانان بی ادعای عرصه کار و تلاش و ایمنی تبریک گفت.

 وی همچنین  با اشاره به فداکاری شهدای آتشنشان از جمله حادثه  پالایشگاه آبادان در مهرماه سال 59 و حادثه پلاسکو در سال 95، از شهید علی لندی  نوجوان فداکار ایذه ای که مانند آتش نشان های فداکار کشور جان خود را فدا کرد و شهید عزیز الله اکبری آتش نشانی که سال گذشته جان خود در حین انجام مأموریت از دست داد؛ یاد کرد.

کلانی در ادامه  گفت: حوادث ناشی از کار سومین عامل مرگ و میر در جهان است و همه ساله بالغ بر یک میلیون نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند و یا  دچار آسیب های جسمی می شوند  که این امر گویای اهمیت مسأله ایمنی در همه  جای دنیا است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در گذشته تعداد زیاد کارگران نشانه برتری یک سازمان بوده  اظهار داشت: امروزه سطح ایمنی، مهارت کارگران و کیفیت محصولات، از شاخص های مهم برتری یک واحد اقتصادی، سازمان و یا شرکت است

کلانی "رعایت مقررات ایمنی" را  عامل اصلی صیانت از سرمایه های انسانی عنوان کرد و افزود: یکی از ارکان اصلی در توسعه هر سازمانی "رعایت مقررات ایمنی"  است.

وی همچنین گفت: آنچه که در سطح کشور باید به آن توجه ویژه شود  "استقرار سیستم ایمنی عمومی" به منظور تأمین ایمنی و سلامت شهروندان است و در این راستا بایستی نقش آفرینی شهروندان را گسترش دهیم.

 وی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته مردم در ایمن سازی فضای کار و زندگی نقش آفرین هستند و دولت ما نیز برای فرهنگ سازی ایمنی باید به این سمت حرکت کند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ضمن قدردانی از تلاش و فداکاری های مسئولین و کارکنان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان  گفت: این سازمان با بهره گیری از قوای تخصصی و تجهیزات مناسب در سطح استان خدمات مطلوبی را به جامعه مخاطب ارائه کرده است.

این وبینار با حضور بهاره ملک پور رئیس اداره بازرسی کار، زهرا الماسی، رئیس گروه تحقیقات، تعلیمات، حفاظت فنی و بهداشت کار، مهندس تکی کارشناس مرکز تحقیقات و مسئولین امین واحدهای اقتصادی  برگزار شد.

۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید