اخبار

کلانی در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصفهان:

با اصلاح فرایندهای ارایه خدمات به صورت خودکار با فساد مبارزه خواهد شد

با اصلاح فرایندهای ارایه خدمات به صورت خودکار با فساد مبارزه خواهد شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت متبوع مطرح کرد: اصلاح فرایندهای ارائه خدمات بهترین راه مبارزه با فساد است

کامران کلانی در ابتدای جلسه به مدیران سه دستگاه بهزیستی، آموزش فنی و حرفه ای و مدیریت درمان  در  کسب  رتبه های برتر در جشنواره شهید رجایی تبریک گفت.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد یکی از رویکردهای  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است افزود: با اصلاح فرایندهای ارائه خدمات و الکترونیک کردن آنها به صورت خودکار با فساد به صورت ریشه ای مبارزه خواهدشد.

کلانی ضمن قدردانی از تلاش های دکتر اخوان  اظهار داشت: از زمان مدیریت آقای اخوان در حوزه  آموزش فنی و حرفه ای اقدامات نو آورانه ای را شاهد بوده ایم و علی رغم مشکلاتی که استان با آن مواجه است عملکرد درست و اصولی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان منجر شده که اصفهان در حوزه فنی و حرفه ای از استان های برتر  در سطح کشور باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اصفهان دارای ابزار  مناسبی در زمینه اکوسیستم کار آفرینی است افزود: رویکرد شهرداری، اتاق بازرگانی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سمت گسترش کار آفرینی در استان است و مکمل آن، اقدامات اداره کل فنی و حرفه ای  است که منجر به رشد قابل توجه کار آفرینی در استان شده است.

وی همچنین گفت: علی رغم تمایل متخصصین آی تی برای شاغل شدن در استان تهران طبق گزارش های اخیر فضای انجام کار در  زمینه آی تی برای صاحبان این حرفه  فراهم شده و تمایل  شاغل شدن در استان نیز  افزایش یافته است.

 وی در خصوص توسعه فضای کار اشتراکی در سطح استان گفت: تا پایان 98  اصفهان دارای 4 فضای کار اشتراکی بوده که از سال 99 تا کنون 5 فضای کار اشتراکی دیگر نیز ایجاد شده و بزرگترین فضای کار اشتراکی کشور در سیتی سنتر اصفهان درحال راه اندازی است.

کلانی با اشاره به پیشتازی استان اصفهان در ارائه ایده های جدید  گفت: کلیه پیشنهادات مدیران برای بهبود ارائه خدمات به ارباب رجوع  در سطح کشور را جمع بندی و در قالب بسته پیشنهادی شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اصفهان را به مقام عالی وزارت ارائه کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای  استان اصفهان  نیز ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در این جلسه  به ارایه  گزارش مختصری  از اقدامات این اداره کل در سطح استان پرداخت.

آرش اخوان با بیان اینکه  اداره آموزش فنی و حرفه ای دارای 54مرکز دولتی و 1370مرکز خصوصی است افزود: استان اصفهان از لحاظ تعداد مراکز و کیفیت عملکرد رتبه اول در سطح کشور را دارد.

وی اظهار داشت: اصفهان در سطح کشور همواره از استان های برتر در حوزه فنی و حرفه ای بوده و اکثر طرحهای نوین به صورت پایلوت در اصفهان اجرا شده  است.

 این مقام مسئول آغاز برگزاری آموزش در صنایع در 26 مرکز جوار و بین کارگاهی، برگزاری فراخوان های ملی ، اجرای 8طرح مهارت کار آفرینی، برگزاری مسابقات آزاد مهارت، هدفمند نمودن آموزش ها، استفاده از ظرفیت شرکای مهارتی و بهره برداری از مراکز آموزشی ، الکترونیکی نمودن خدمات، تجهیز و راه اندازی 31 سالن سنجش الکترونیک در شهرستان ها، راه اندازی دو دپارتمان نساجی و گردشگری و ایجاد مرکز تخصصی کسب و کار با هدف توسعه کار آفرینی  را  از اقدامات این اداره کل عنوان کرد.

در ادامه  سایر اعضای جلسه  ضمن تبیین گزارش اقدامات  به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای جمع بندی بسته پیشنهادی استان اصفهان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداختند.

 این جلسه در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان برگزار شد.

۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید