اخبار

بررسی راهکارهای مناسب برای اجرای سند تغذیه سالم در محیط کار

بررسی راهکارهای مناسب برای اجرای سند تغذیه سالم در محیط کار
دومین نشست تخصصی چگونگی بهبود شاخص های امنیت غذایی و تغذیه در واحدهای اقتصادی استان اصفهان برگزار شد.

احمد رضا پرنده در این جلسه گفت:سند تغذیه سالم در محیط کار طرح مشترک بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  است که افزایش سطح آگاهی، نگرش و عملکرد کارکنان در زمینه شاخص های تغذیه سالم در این طرح پیش بینی شده است 

وی در ادامه تعیین موانع برقراری تغذیه سالم در محیط کار، تامین سلامت و امنیت غذایی کارکنان مطابق اصول تغذیه ای، با نظارت بر برنامه تغذیه ای کارکنان و برنامه ریزی برای اصلاح آن را از جمله اهداف این سند عنوان کرد.
این مقام مسئول همچنین گفت: تعیین عوامل خطر ساز تغذیه ای در محیط کار مانند الگوی تغذیه ناسالم در محل کار با تاکید بر عوامل خطر بیمارهای غیرواگیر از دیگر اهداف این طرح می باشد.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: در این سند 6 گام پیش بینی شده که در گام اول اصلاح الگوی مصرف نمک، کاهش مصرف قند و شکر، اصلاح الگوی مصرف چربی، افزایش مصرف میوه و سبزی، کاهش مصرف فست فود و نوشیدنی های شیرین، دریافت مایعات کافی باید مورد توجه قرار گیرد.
پرنده اجرای سند مذکور را در دو بخش کارکنان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و واحدهای اقتصادی در کارگاه های 50 تا 500 نفر دارای خانه بهداشت کارگری و واحدهای بزرگ صنعتی مانند ذوب آهن، مجتمع فولاد و شرکت های شستا عنوان کرد.
پرنده همچنین با توجه به اینکه 90%  نیروی کار در کارگاه های زیر 50 نفر می باشند که در این راستا استفاده از ظرفیت اتحادیه های صنفی و آموزش کارگران واحدهای کوچک را بسیار مهم دانست.
این  جلسه با حضور  احمدرضا پرنده مدیراجتماعی و منصوره سلیمان زاده رئیس اداره اموراجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ، در دفتر دکتر رضایی معاون فنی و اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد. همچنین مرجان منوچهری  مدیرگروه بهبود تغذیه جامعه، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،  مجید مشایخ مدیرگروه بهداشت حرفه ای  و زهرا نادعلی کارشناس بهداشت حرفه ای در دفتر معاون فنی و اجرایی معاونت بهداشتی استان در این جلسه حضور داشتند.

۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید