اخبار

بیانیه کارگران استان اصفهان به مناسبت گرامیداشت هفته کار وکارگر

فرارسیدن هفته کارگر، یادآور منطق عقلائی و دقیق اسلام درخصوص کار وکارگر است که آن را عبادت وعمل صالح می داند و پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد(ص) بردست کارگر بوسه می زند و می فرماید: «این دستی است که آتش آن را لمس نمی کند و به آتش نمی رسد».

جامعه کارگری، از آغاز مبارزات با رژیم ستم شاهی و در دوران پیروزی انقلاب حضور آگاهانه و هوشیارانه را در تمام صحنه ها به اثبات رسانده و کارگران استان اصفهان با حضور در دفاع مقدس و تقدیم بیش از 6000 شهید و تلاش مجاهدانه و کم‌نظیر در عرصه‌ صنعت نشان داده اند در دفاع از آرمانهای انقلاب و امام راحل(ره)، پیروی از رهبری و ولایت امر پیشگام و پیشقدم بوده اند.

کارگران استان اصفهان ضمن حمایت کامل از تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال91 به نام سال ‌«تولید ملی، حمایت از کاروسرمایه ایرانی» نکاتی را یادآوری می نمایند.

1-کارگران استان اصفهان در کنار کار‌آفرینان و کارفرمایان که همسنگران واقعی کارگران عزیز هستند، حداکثر توان و ظرفیت خود را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به کار خواهند گرفت و از مسئولان و نمایندگان محترم می خواهند نسبت به رفع موانع حمایت از کار وسرمایه ایرانی اقدام نمایند.

2-کارگران استان اصفهان متعهد می‌شوند تمام تلاش خود را برای افزایش رونق ملی وشکوفائی اقتصادی و بهبود کیفیت کالای ایرانی و کاهش هزینه‌های تولید بنمایند و از کلیه دستگاه های مسئول می خواهند ضمن مقابله مستمر با پدیده قاچاق، واردات بی رویه، مبارزه با دلالان سودجو و اخلالگر اقتصادی بسترهای لازم برای افزایش سرمایه گذاری داخلی، جذب سرمایه های سرگردان و هدایت سرمایه های خارجی با هدف حفظ اشتغال موجود، ایجاد و افزایش فرصت های شغلی و تأمین امنیت شغلی در استان و افزایش تولید و بهره‌وری را فراهم نمایند.

3-  کارگران استان اصفهان از کلیه نهاد‌های فرهنگ‌ساز  و دستگاههای تبلیغاتی و اطلاع رسانی کشور می‌خواهند تا با فراهم کردن زمینه تبلیغ کالای ایرانی مردم را به مصرف تولیدات داخلی ترغیب نمایند و از مردم شریف استان نیز می‌خواهیم تا با مصرف کالاهای حاصل دسترنج کارگران  زحمتکش ایرانی شرایط مقابله با دشمن را آشکار نمایند.

4 – کارگران استان اصفهان آمادگی خود را برای افزایش مهارت و توانمند سازی نیروی کار استان اعلام می‌نمایند و از کلیه مسئولان استان می‌خواهند تا شرایط و امکانات لازم برای نوسازی خطوط تولید و بهبود شرایط واحدهای اقتصادی و آموزش کارگران فراهم نمایند.

5- کارگران استان اصفهان ضمن تشکر از اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها با توجه به اینکه جامعه کارگری در قاعده هرم جمعیتی قرار گرفته و به طور طبیعی در مواجهه با فشارهای اقتصادی آسیب پذیرتر از سایر طبقات اجتماعی هستند لذا از مسئولان و نمایندگان استان میخواهند تا با وضع قوانین لازم و اجرای قوانین حمایتی موجود نسبت به کاهش دغدغه های معیشتی و اجتماعی کارگران و افزایش ضریب خاطر آنان در حمایت های اجتماعی جدی تر از گذشته اهتمام ورزند.

6- کارگران استان اصفهان با تأکید مجدد بر حق مسلم جمهوری اسلامی ایران در بهره مندی از  فناوری های نوین و انرژی صلح آمیز هسته ای، تحقق شعار «انرژی هسته ای برای همه، سلاح هسته ای برای هیچ کس» را خواستارند و حمایت قاطع خود را از مواضع مقتدرانه ایران در مذاکرات با گروه 1+5 ابراز داشته و اعلام می نماییم تحریمها و تهدیدات دشمن خللی در عزم راسخ نظام برای رسیدن به قله های علم و فناوری نخواهد داشت.

6- کارگران استان اصفهان  با بینش و بصیرت و چشمانی بیدار تحولات مردم منطقه وفرامنطقه را رصد کرده و ضمن اعلام همبستگی با آنان، دخالت استکبار جهانی و نوکران خود فروخته آنان در سرکوب مردم مظلوم و بی‌دفاع منطقه به ویژه مردم بی دفاع و مظلوم بحرین و فلسطین همچنین هرگونه دخالت خارجی در سرنوشت مردم منطقه را محکوم نموده و به شهدای این بیداری اسلامی ادای احترام می‌نمایند
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید