اخبار

مدیر کل استان : سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان اصفهان تاماه آینده رونمایی می شود

مدیر کل استان : سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان اصفهان تاماه آینده رونمایی می شود
غلامعلی قادری همایش تجلیل از کارگران برتر شهرستان آران و بیدگل گفت: تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان اصفهان در حال حاضر مراحل پایانی خود را می گذراند.

وی با اشاره به اینکه تدوین افزون بر 90 درصد از این سند انجام شده است افزود: این سند با همکاری دستگاه های متولی اشتغال در کشور و با همکاری دولت و وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده و می تواند نقش موثری در زمینه بهبود سطح اشتغال و سرمایه گذاری این استان ایفا کند. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تدوین سند ملی کار شایسته، اصلاح قانون کار، ابلاغ تبدیل وضعیت کارگران شرکتی و تقلیل حوادث ناشی از کار را از جمله فعالیت های مهم انجام شده در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی یک سال گذشته عنوان کرد.  
قادری گفت: کارگران در ارتقا سطح کیفی تولیدات و رسیدن جامعه به استقلال اقتصادی و خودکفایی نقش بسزایی دارند و این امر خود نیازمند حمایت و ابزارهای تشویقی است.
وی همچنین به مطالبات جامعه کارگری شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: ارتقای نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان به اداره، تاسیس مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران، تشکیل شورای حل اختلاف و صدور مجوز مرکز مشاوره شغلی و کاریابی آران و بیدگل از جمله این مطالبات است که تحقق آن یکی از برنامه های اولویت دار این اداره است.
امام جمعه آران و بیدگل نیز در این مراسم گفت:کارگران پایه و اساس موفقیت و بازوان توانمند پیشرفت و توسعه هر کشور هستند.
حجت الاسلام والمسلمین 'سید محمد موسوی' افزود: برای تحقق حمایت از تولید ملی باید قوانین کار و بیمه اصلاح شود و به جای واردات ابزار و تجهیزات صنعتی از کشورهای خارجی به توان نیروی کار داخلی توجه وی‍‍ژه ای شود.
وی کیفیت پایین کالاهای تولید داخل را از مشکلات اساسی در حوزه حمایت از تولید داخلی عنوان کرد و اظهارداشت:‌ فعالیت دلسوزانه کارگران و صاحبان صنایع نقش اساسی را در بهبود کیفیت کالاهای داخلی دارد.
همچنین در آیین تجلیل از کارگران برتر شهرستان آران و بیدگل، 11 نفر از کارگران برتر و 49 نفر از کارگران نمونه این شهرستان با دریافت لوح و هدایا تجلیل شدند.
افزون بر 20 هزار کارگر در شهرک های صنعتی شهرستان آران و بیدگل مشغول به کار هستند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید