اخبار

تعاون بهترین راه برای جذب و هدایت سرمایه های ایرانی به سمت تولید ملی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در آئین بهره برداری از ساختمان جدید تعاونی مصرف فرهنگیان شهرستان نائین گفت: تعاون بهترین راه برای حمایت از سرمایه های اندک ایرانی است.

غلامعلی قادری با اشاره به این سخن  مقام معظم رهبری که «من به تعاون اعتقاد دارم» افزود: در سالی که به تدبیر معظم له سال تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام نهاد شده است ترویج فرهنگ تعاون می تواند بهترین الگوی عملی برای تجمیع سرمایه های اندک و انجام کارهای بزرگ باشد.

وی همچنین تصریح کرد: سال 2012 از طرف سازمان ملل به عنوان سال بین المللی تعاون انتخاب شده است و شعار امسال هم تعاونی ها دنیای بهتری میسازند مشخص شده، بنابر این سال جاری ظرفیت های خوبی برای ترویج فرهنگ تعاون و توسعه تعاونی ها ایجاد میکند که باید برنامه ریزی های لازم برای استفاده هرچه بیشتر از این ظرفیت صورت گیرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به بازدید خود از شرکت تعاونی تولید آجر آلاچیق متعلق به تولید کنندگان آجر در این شهرستان اشاره کرد و این شرکت را نمونه عملی و خوبی از همت جمعی و تشریک مساعی مردم سخت کوش و مؤمن نائین دانست که نتیجه آن ورود جدیدترین فناوری روزدنیا در زمینه تولید آجر به کشور، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری خواهد بود.

قادری در بخش دیگری از سخنان خود کمک به اصلاح ساختار تولید را جزء برنامه ها و اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برشمرد و تأکید کرد: با اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها اصلاح ساختار تولید در واحدهای اقتصادی که به صورت سنتی عمل می کنند یک ضرورت است که علاوه بر بهبود کیفیت تولید کالای ایرانی به پایداری مشاغل و رفع مشکلات واحدهای اقتصادی کمک خواهد کرد.

این مقام مسئول همچنین شأن و جایگاه فرهنگیان را در جامعه ارزشمند توصیف کرد و بهره برداری از ساختمان جدید تعاونی مصرف فرهنگیان در شهرستان نائین همزمان با اردیبهشت ماه که ایام گرامیداشت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مطهری و روز معلم در آن  قرار گرفته است را نوید خوبی برای خانواده  بزرگ فرهنگیان نائین دانست و ابراز امیدواری کرد در تمام شهرستانها ساختمان های مجهز و مناسبی برای ارائه خدمات مناسب به فرهنگیان در تعاونی های مصرف ساخته شود.

لازم به ذکر است شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان نائین از سال 62 تأسیس شده است که بیش از 1100 نفر عضو داشته و برای ساخت بنای فعلی شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان نائین 2 میلیارد و ششصد میلیون ریال سرمایه گذاری شده است که نیمی از این مبلغ توسط بانک توسعه تعاون و در قالب  تسهیلات پرداخت شده است.

شرکت تعاونی تولید آجر آلاچیق نیز که 53 نفر عضو دارد  نیز با سرمایه گذاری  50 میلیارد ریال برای تولید 175 هزار قالب در روز و در حال ساخت می باشد که در صورت بهره برداری 70 نفر به صورت مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار خواهند شد. 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید