اخبار

افزون بر ۶۸ هزار تن در اصفهان بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند

افزون بر ۶۸ هزار تن در اصفهان بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: از اواخر سال ۹۸ تا اوائل امسال، ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان به‌دنبال از دست دادن شغل در شرایط کرونایی، بیمه بیکاری دریافت کردند.

رضا برزوییان با اعلام این خبر توضیح داد: همزمان با شیوع کرونا از اسفند سال ۹۸، وزارت کار در فرصت بسیار کوتاه سامانه‌ای را رونمایی کرد تا افرادی که از کرونا آسیب دیدند برای دریافت بیمه بیکاری تقاضای خود را در آن سامانه اعلام کنند.

وی ادامه داد: زمان ثبت نام در"سامانه کرونا " از یکم اسفند ۹۸ تا سی و یکم اردیبهشت ۹۹ بود.

به گفته وی، در این مدت حدود ۷۰ هزار و ۳۰۰ نفر در استان اصفهان که به‌دلیل کرونا در کسب و کار خود آسیب دیدند یا شغل خود را از دست دادند در این سامانه ثبت نام کردند.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، اظهار داشت: پس از پالایش این افراد توسط وزارت کار و بر اساس شرایطی که اعلام شده بود حدود ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند.

وی اضافه کرد: مقرری این افراد بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت شد.

برزوییان افزود: با توجه به اینکه مقرری بیمه بیکاری این افراد به‌صورت متمرکز از طریق سازمان برنامه و بودجه پرداخت شد، اطلاع دقیقی از مقدار آن نداریم اما حداقل سرانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به این افراد بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر این افراد در واحدهای صنفی و خدماتی فعال بودند بیان کرد: در زمان حاضر ۱۷ هزار و ۴۲۴ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان اصفهان وجود دارد که مقرری این افراد توسط شعبه‌های مختلف تامین اجتماعی در حال پرداخت است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه این افراد در سه بخش کشاورزی، خدمات و صنعت تقسیم بندی می‌شوند گفت: حدود یک دهم درصد از این افراد در بخش کشاورزی قرار دارند، ۵۳ درصد در بخش خدمات و ۴۷ درصد هم در بخش صنعت شاغل بودند.

یک میلیون و ۹۰ هزار نفر کارگر بیمه شده بر اساس آخرین آمارها در استان اصفهان وجود دارد که با در نظر گرفتن خانواده‌های آنها، ۶۴ درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد.

استان اصفهان  ۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و ۱۵۰ هزار واحد صنفی فعال دارد.

۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید