اخبار

کامران کلانی در جلسه شورای اداری تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

ارتقای کیفیت خدمات و اصلاح فرایندها برای تسهیلگری و تکریم مردم؛ رویکرد اصلی اداره کل در مجموعه فعالیتها

ارتقای کیفیت خدمات و اصلاح فرایندها برای تسهیلگری و تکریم مردم؛ رویکرد اصلی اداره کل در مجموعه فعالیتها
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در جلسه شورای اداری مطرح کرد: ارتقای کیفیت خدمات و اصلاح فرایندها برای تسهیلگری و تکریم مردم، رویکرد اصلی اداره کل در یک سال و نیم اخیر بوده است.

کامران کلانی در جلسه شورای اداری تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، ضمن خیر مقدم به مدیران ستادی و شهرستانی  در خصوص برنامه راهبردی این اداره کل در یک سال و نیم اخیر توضیح داد: "ارتقای کیفیت خدمات"، "توسعه سه جانبه گرایی" ، "ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد" و  "اصلاح فرایندها" در راستای تسهیلگری و تکریم مردم  رویکرد  اصلی و محور اقدامات این اداره کل بوده است.

 وی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه مدیریت کسب و کار، از همکارانی که برای برگزاری این رویداد بزرگ در سطح استان تلاش کرده اند قدردانی کرد و برگزاری این نمایشگاه بزرگ را حاصل نگاه راهبردی و بازتعریفی که در سازمان در حوزه اشتغال شده عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به امکانات و ظرفیت موجود سیستم مجموعه اقدامات ذکر شده تا حد قابل قبولی انجام شده است افزود: این برنامه ها در شرایطی اجرایی شده که استان با مسایل زیادی مواجه است.

  کلانی در ادامه موانع  و انتظاراتی که از بخش های تخصصی برای رسیدن به سطح مطلوبی از ارائه خدمات به جامعه مخاطب در سطح اداره کل و اداره شهرستان ها وجود دارد را مطرح کرد و اظهار داشت: در حوزه روابط کار در استقرار سیستم و الزامات آن برای الکترونیکی کردن فرایندها موفق بوده ایم و تا حد امکان برای فرایندهای این حوزه سامانه و نرم افزار تعریف کرده ایم.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اقدام اخیر حوزه بازرسی در توافق با شرکت شهرکها و اداره صمت برای استفاده از ظرفیت آنها در این بخش گفت: باید به ظرفیت های حوزه بازرسی کار به ویژه در حوزه حقوق و دستمزد و استفاده از ظرفیت مردم در جهت ارتقای سطح ایمنی در واحدهای اقتصادی توجه بیشتری شود.

 کلانی از رشد بیش از 80 درصدی تعداد تشکل های کارگری و کارفرمایی ابراز رضایت کرد و ادامه اداد: برای ارتقای کیفیت رسیدگی در مراجع حل اختلاف و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل به ویژه در زیر مجموعه های وزرات متبوع در استان باید تلاش بیشتری شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بحث ترویج فرهنگ تعاون به عنوان فرهنگ عمومی مردم در سطح کشور تاکنون اقدام قابل توجهی نشده است گفت: زمانی که 80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون امکان پذیر نیست.

کلانی با بیان اینکه در حوزه مباحث فرهنگی و اجتماعی جایگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توازی با بسیاری از نهادهای دولتی دیگر است اظهار داشت: از نظر اقدامات سازمانی که وزارت متبوع به استانها ارجاع می کند، اصفهان در کل کشور سرآمد است.

 این مقام مسئول در خصوص نحوه ایجاد شغل در سال های اخیر اظهار داشت: در سنوات گذشته در کل کشور ایجاد شغل با تأمین منابع  و اعطای تسهیلات به گروه های مختلف جامعه انجام شده و برنامه مشخص و سازمان یافته ای وجود نداشته است.

 کلانی با اشاره به نگاه راهبردی استاندار اصفهان در ایجاد اشتغال گفت: زمینه ای برای فرایند ایجاد اشتغال به صورت سیستمی و با برنامه ریزی فراهم  شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به مصوبه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی استان افزود: در این جلسه قرار شد مدلی طراحی شود که با در نظر گرفتن مسائل و ظرفیت های بومی و محلی الزاماتی به صورت علمی و عملی برای ایجاد اشتغال در آن تعریف شود و محوریت آن با سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.    

 وی با بیان اینکه در حوزه مشاغل خانگی و شهری توافق هایی با شهرداری های منطقه ۱۰ و 14 انجام شده است گفت: بر اساس این توافق نامه قرار شد مدلی از ایجاد اشتغال که تکیه آن بر ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش است را طراحی کنیم که با عملیاتی شدن دو طرح مذکور فصل جدیدی در توسعه اشتغال استان آغاز خواهد شد.

کلانی همچنین در حوزه  پشتیبانی و توسعه منابع انسانی نیز بر لزوم توجه به مباحث آموزش و پروش کارکنان، اصلاح و ساختار، توزیع متناسب نیروی انسانی، ایجاد انگیزه در کارکنان و توسعه امکانات لجستیکی برای کارکنان تاکید کرد.

قابل ذکر است اصلاح بودجه سنواتی برای کارکنان و میزان افزایش قابل توجه اضافه کاری کارکنان، وضعیت پروژه های عمرانی  در سطح استان و تامین بودجه برای تکمیل این پروژه ها، وضعیت اسناد، املاک و دارایی های اداره کل در سطح استان، وضعیت نیروی انسانی اداره کل، ایجاد سامانه آموزشی برای ذینفعان و  شرکای اجتماعی و کارکنان ، ایجاد نظام پاداش برای کارکنان از جمله مباحثی بود که در ادامه این نشست توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تشریح شد.

  حسین باقری مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل نیز در این جلسه برگزاری دومین نمایشگاه مدیریت کسب و کار را رویدادی بزرگ در سطح استان عنوان کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه در معرفی فضاهای جدید کسب و کار برای کارجویان و افراد دارای ایده کارآفرینی نقش بسیار مهمی دارد و لازم است روسا و کارشناسان اشتغال شهرستانها در معرفی این رویدادها و دعوت از جامعه مخاطب برای آشنایی با فضاهای جدید کسب و کار فعالیت بیشتری داشته باشند.

 وی در ادامه با اشاره به تاکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر سامانه اشتغال گفت: لازم است در شهرستانها برای معرفی این سامانه به جامعه مخاطب و  ثبت اطلاع دقیق  در سامانه  به صورت جدی تری اقدام شود.

احمدرضا پرنده مدیر اجتماعی اداره کل  نیز ضمن تشریح گزارشی از روند فعالیت ها در حوزه اجتماعی اعلام کرد: استان اصفهان با ثبت نام  بیش از 3 هزار و 500 نفر شرکت کننده در جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کارگری تبه اول  کشور را  از لحاظ  تعداد ثبت کنندگان در این جشنواره کسب کرده است.

وی در ادامه در خصوص بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: در حال حاضر 53 هزار نفر  کارگر  ساختمانی به همراه خانواده  در سطح استان از مزایای بیمه بهره مند هستند.

 پرنده همچنین گفت: استان اصفهان با 406 خانه بهداشت کارگری به بیش از 79 هزار نفر از کارگران استان خدمات بهداشتی ارائه داده و موارد سلامت محیط کارگران بطور دقیق مورد رسیدگی و ارزیابی قرار می دهد.

روح الامین امیری مدیر امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقدامات بخش تعاون، در شهرستانها بر اجرای قوانین و مقررات این بخش و اجرای برنامه های بخش تعاون وزارت متبوع برای تعاونگران تاکید کرد.

 در ادامه این نشست بهاره ملک پور رئیس اداره بازرسی کار و زهرا عسگری رئیس تشکل های کارگری و کارفرمایی به نمایندگی از مدیر روابط کار  و مرتضی فرقانی رئیس امور اداری اداره کل به نمایندگی از مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل به تبیین  برنامه های این حوزه ها پرداختند.

محمد مغزی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نجف آباد نیز  به نمایندگی از مسئولین و روسای ادارات به تببین مسائل و مشکلات شهرستان ها در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی  پرداخت.

همچنین دو پروژه تدوین نظام پاداش و بهینه سازی فرایندها توسط مهدی میرقادری کارشناس اشتغال اداره کل در این جلسه ارایه شد.

۸ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید