اخبار

کلانی در جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم

بهترین راه ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد اصلاح فرایندها است

بهترین راه ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد اصلاح فرایندها است
کامران کلانی در کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با حضور معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد عنوان کرد: بهترین راه ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد اصلاح فرایندهاست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان دراین جلسه در خصوص وضعیت شفافیت و سلامت اداری این اداره کل اظهار داشت: در یک سال  و نیم  اخیر راهبردی در چهار محور "ارتقای کیفیت خدمات" ، "توسعه سه جانبه گرایی" ، "اصلاح فرایندها" با رویکرد  تسهیلگری و تکریم مردم و "شفافیت و مبارزه با فساد" را آغاز کردیم.

کلانی با بیان اینکه مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت را باید با  اصلاح  فرایندها انجام دهیم  افزود: ایجاد سامانه جامع روابط کار اقدام خوبی بود ولی با توجه به مسایلی که در قانون گذاری قانون کار داریم این سامانه نتوانسته عملکرد مطلوبی را ایجاد نماید و برای این موضوع نیاز به بازنگری در قانون کار داریم.

وی همچنین گفت: ساختار تشکل های کارگری و کارفرمایی ما نیاز به جوانگرایی و اصلاح  و ورود نیروهای متخصص به عنوان نمایندگان کارگران و کار فرمایان در مراجع حل اختلاف دارد.

کلانی افزود: برای ارتقای کیفیت آرای صادره در مراجع حل اختلاف و گزارش های بازرسی اقدامات  قابل توجهی در استان انجام شده و قرار شده آرای صادره در یک کمیته مورد بررسی قرار گیرند تا حقوقی از مردم تضییع نشود.

این مقام مسئول همچنین گفت: در حوزه تعاونی های مسکن با مشکلاتی مواجه هستیم که با همکاری استانداری و برگزاری جلسات متعدد برای حل مشکلات این تعاونی ها  اقدام  نموده ایم.

کلانی  با بیان اینکه مبارزه با فساد برای افراد هزینه دارد ادامه داد: سیستم اگر میخواهد با فساد مبارزه کند و سلامت محور باشد باید از رأس هرم در لایه های مختلف سازمان وارد شود و به جای مماشات با افراد، برخورد با متخلف  را در دستور کار قرار دهد.

در ادامه این جلسه   مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی، بازرسین سلامت اداری ، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، رئیس اداره  شهرستان اصفهان  و رئیس روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تبیین نکات  و مسائل مرتبط با سلامت اداری پرداختند.

معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به نیز در پایان ضمن جمع بندی  به تشریح و تبیین موارد مطروحه پرداخت.

 

۱۲ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید