اخبار

کلانی در اولین جلسه کمیته کارگری دهه مبارک فجر:

رویکرد کمیته کارگری استان اصفهان در دهه فجر امسال تأمین محتوا خواهد بود

رویکرد کمیته کارگری استان اصفهان در دهه فجر امسال تأمین محتوا خواهد بود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در اولین جلسه کمیته کارگری، کارفرمایی گرامیداشت مناسبت های دهه فجر اظهار داشت: امسال رویکرد این کمیته باید تأمین محتوا برای جامعه مخاطب باشد.

 کامران کلانی در این جلسه ضمن خیر مقدم به مدعوین  ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و  شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت.

وی با اشاره به عصر جهانی شدن و گسترش ارتباطات و تکنولوژی  اظهار داشت: یکی از مسائلی که جامعه با آن مواجه است؛ عدم شناخت و آگاهی  قشر جوان ما نسبت به شرایط اجتماعی قبل از انقلاب و دلایل وقوع انقلاب اسلامی است

کلانی افزود: ما در عصر جهانی شدن نتوانسته ایم گفتمان نهضت انقلاب اسلامی که مبتنی بر ارزش ها بوده را تبیین و به نسل جوان منتقل کنیم و به همین دلیل تعداد زیادی از جوانان ما تحقق آرزوها و آمال خود را در خارج از کشور می دانند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخشی از این گفتمان انقلابی باید در قالب فرهنگ عمومی مطرح شود ادامه داد: باید ابعاد انقلابی که مبتنی بر اصول ارزش های اخلاقی و دینی در جامعه شکل گرفته را مطرح و این اصول  را در فرهنگ عمومی جامعه جاری و ساری کنیم.

وی همچنین گفت: در جامعه ای که ادعای انقلابی گری و صدور انقلاب به  همه دنیا را دارد نباید؛ پدیده هایی مثل دروغ و بی عدالتی اجتماعی و مواردی از این دست به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود.

کلانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بحث کرسی های آزاد اندیشی گفت: هدف مقام معظم رهبری از طرح این موضوع ترویج گفتمان انقلاب است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سخنرانی های متعدد خود به آن اشاره فرموده اند.

وی با بیان اینکه اغلب فعالیت ها و کانال های ورودی اطلاعات در بستر فضای مجازی است تاکید کرد:  کمیته کارگری و کارفرمایی ستاد دهه فجر امسال روی موضوع تولید محتوا به عنوان خوراک فکری برای جامعه کارگری که بخش قابل توجهی از آن را قشر جوان تشکیل می دهند تمرکز داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در این راستا باید از ظرفیت های واحدهای اقتصادی هم استفاده کنیم افزود: برای بررسی اثر بخشی و بازخورد آن نیز میتوانیم رویدادهایی همچون  مسابقات کتابخوانی ویژه کارگران برگزار کنیم.

 در این جلسه احمدرضا پرندهمدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و سردار سلیمانی گفت: امیدواریم همه مسئولین سردار سلیمانی را الگوی خود  در ارائه خدمات و تکریم مردم قرار دهند.

 وی در ادامه هدف از برگزاری این جلسه را برنامه ریزی اولیه برای دهه مبارک فجر عنوان کرد و افزود: یکی از کمیته های تخصصی که در شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی برای گرامیداشت دهه مبارک فجر  تشکیل می شود کمیته کارگری و کارفرمایی است.

این مقام مسئول همچنین گفت: دهه مبارک فجر و هفته کارگر فرصتی است که مطالبات جامعه کارگری را درسطح کشور مطرح کنیم و همچنین با هماهنگی اعضای کمیته خدمات مطلوبتری را به این قشر شریف از جامعه ارائه دهیم.

  در این جلسه نمایندگانی از شهرداری، صدا و سیما، شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی، خانه کارگر، جامعه اسلامی کارگران، مجمع نمایندگان کارفرمایان، اتاق تعاون، سازمان بسیج کارگری و سایر تشکلهای کارگری و کارفرمایی حضور داشتند و در دو محور برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر و هفته کارگر  به تبیین نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

۱۲ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید