اخبار

به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت کار

برگزاری آیین تجلیل از فعالان ایمنی و بهداشت حرفه ای شرکت ذوب آهن با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان

برگزاری آیین تجلیل از فعالان ایمنی و بهداشت حرفه ای شرکت ذوب آهن با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان
به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت کار؛ آیین تجلیل از فعالان ایمنی و بهداشت حرفه ای شرکت ذوب آهن با حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در تالار آهن این شرکت برگزار شد.

میثم مداحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جمع مسئولین، پیشکسوتان و فعالان ایمنی و بهداشت شرکت ذوب آهن گفت: ما در جنگ همه جانبه در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی،سیاسی و به ویژه علوم شناختی و انسانی با دشمن هستیم که به نوعی نیازهای جدیدی برای تغییر ذائقه و تفکر مردم تولید می کنند. 

وی افزود: با تولید نیازهای جدید، افراد همه تلاش خود را برای رفع این دسته از نیازهایشان صرف می کنند و به مرور منفعت طلبی فردی جای ارزش ها را در جامعه می گیرد.

مداحی با اشاره به دیدار جامعه کار و تولید با مقام معظم رهبری(مدظله) گفت: بر اساس آموزه های دینی کار و کارگر از جایگاه ویژه ای برخوردار است و هر کسی برای رفاه خانواده، تلاش کند مانند مجاهد در راه خدا می باشد.

وی با بیان اینکه سازمان بین المللی کار در روز جهانی "ایمنی و بهداشت حرفه ای" شعار " با همکاری همدیگر، فرهنگ ایمنی و سلامت مثبتی را بسازیم" افزود: کارگری که برای خانواده و استعلای جامعه تلاش می کند در پیشگیری از حوادث و دست یافتن به محیط کاری ایمن و سالم نقش آفرینی می کند و قطعا مدیر مجموعه هم برای این موضوع ارزش قائل  خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: ملت ایران در کنار شرکت های دانش بنیان در دوران کرونا با ایثار وتلاش بی وقفه در ایمنی و بهداشت جامعه مشارکت کرده و فرهنگ ایمنی و بهداشت ایرانی را بیش از پیش به نمایش گذاشتند.

 مداحی ضمن قدردانی از تلاش های اخیر مدیریت این مجموعه و کارکنان آن گفت: ذوب آهن اصفهان با تولید محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور، در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارد و نقش مؤثری در بی اثر کردن تحریم های ظالمانه دشمنان ایفا می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان این که ذوب آهن اصفهان از لحاظ ایمنی و بهداشت شغلی جزو صنایع سرآمد کشور است، افزود: این شرکت در مقابله با ویروس کرونا نیز برنامه ریزی و اقدامات خوبی داشته است.

رعایت اصول ایمنی و بهداشت، حفظ کرامت انسان هاست

ایرج رخصتی مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این مراسم با بیان این که ۲۶ درصد از فولاد کشور در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تولید می‌شود گفت: باید استعداد، توانمندی ها، علاقه و انگیزه افراد را  با روش های علمی و روانشناسی تشخیص داد و بر اساس آن افراد را به کار گرفت.

وی با بیان این که انسان اشرف مخلوقات است و مشکلات مرتبط با آن نیز از پیچیده گی های خاصی برخوردار است، تاکید کرد: بهداشت حرفه ای از سطح خانواده ها آغاز می شود و در جامعه و محیط کار تکمیل و ارتقا می‌یابد.

 رخصتی بر بهره گیری از مشاوره متخصصان امر برای سلامت جسمی و روانی تاکید کرد و گفت: اگر علاقه، انگیزه و دانش افراد ملاک کار قرار گیرد بخش عمده‌ای از مشکلات انسانی در حوادث به ویژه در محیط کار حل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ذوب آهن رعایت اصول ایمنی و بهداشت حرفه ای را در راستای حفظ کرامت انسان ها عنوان کرد و گفت: دلیل حوادث و مشکلات انسان ها در محیط کار را باید در ذهن و مغز آن ها جستجو کرد، چرا که عمده حوادث انسان ها ناشی از مشغله های ذهنی و روحی آنهاست. 

رخصتی بر بهره‌گیری از دانش و نظرات یکایک کارکنان تاکید کرد و افزود: با چنین رویکردی ذوب‌آهنی را  شاهد خواهیم بود که بیش از پیش توسعه یافته و به توازن و پایداری رسیده است .

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید