اخبار

برگزاری جلسه استانی بازرسان کار با حضور سرپرست اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

برگزاری جلسه استانی بازرسان کار با حضور سرپرست اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
جلسه بازرسان کار استان اصفهان با حضور سرپرست اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیر روابط کار استان در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد.

احمدرضا پرنده سرپرست اداره کل بازرسی کار وزارتخانه ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جلسه، از زحمات و تلاش کلیه بازرسان کار در استان قدر دانی کرد و افزود: با ۸۰۰ نفربازرس کار در کشور سالیانه ۴۰۰هزار بازرسی عمومی و موردی از کارگاهها برای نظارت، حفظ و صیانت نیروی کار و رعایت حقوق کار، انجام می شود.

این مقام مسئول از تشکلات کارگری و کارفرمایی ازجمله کانونهای انجمن صنفی کارفرمایان و اتاق بازرگانی و اتاق اصناف خواست تا باهمکاری ادارات کل تعاون کار رفاه اجتماعی استان با برگزاری جلسات آموزشی از کارفرمایان خواسته شود شرایط محیط ایمن داشته باشند.

وی همچنین تأمین شرایط ایمن محیط کار برای کارگران،نظارت بر اجرای کارها به روش ایمن، آموزش ایمنی مدیران، سرپرستان و کارگران توسط کارفرمایان وهمچنین رعایت اصول ایمنی توسط خود کارگران را ۵ اصل برای حفظ و صیانت نیروی کار برشمرد.

پرنده همچنین از تشکلات کارگری نیز خواست با مشارکت جدی برای اموزش تشکلات و کارگران در کاهش حوادث سهم خود را ادا کنند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اهمیت بازرسی از کارگاه های ساختمانی اظهار داشت: با ایجاد کارگروه های مشترک با سازمان های مرتبط با صنعت ساختمان از جمله سازمان نظام مهندسی، شهرداری و سازمان آتش نشانی میتوان درصد قابل توجهی از حوادث ناشی از کار در این حوزه کاهش پیدا می کند.

 سرپرست اداره بازرسی کار استان اصفهان نیز در ادامه جلسه ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه گزارشی از روند فعالیت های حوزه بازرسی کار استان ارائه کرد.
 رضایی با بیان اینکه استان ها از لحاظ نوع و تعدد صنایع با یکدیگر متفاوت هستندگفت: پیشنهاد ما برای ارتقای آموزشهای تخصصی بازرسان کار ، تفویض اختیار برخی از آموزش های بازرسان کار  به استان ها است.
وی با اشاره به اهمیت استقرار مسئولین ایمنی در کارگاه ها گفت: فعال نمودن و افزایش کمیته های حفاظت فنی در واحدهای اقتصادی استان نقش موثری در کاهش حوادث ناشی از کار دارد.
رضایی با اشاره به نقش شبکه های اجتماعی فضای مجازی در زندگی فردی و اجتماعی افراد گفت:  استفاده از ظرفیت فصای مجازی و صدا و سیما برای  تولید محتوای در ارتقای ایمنی در محیط کار نقش بسزایی خواهد داشت.
 وی تامین خودرو مناسب برای انجام بازرسی ها و تامین سیستم سخت افزار رایانه  برای بازرسان کار و  لزوم تهیه سامانه جامع بازرسی کار آنلاین با قابلیت بروزرسانی و جایگزینی آن با نرم افزار قبلی را از جمله مسایل حوزه بازرسی کار عنوان کرد.
این جلسه به صورت وبیناری و با حضور تمامی بازرسان کار استان برگزار شد.
 
۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۴
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید