اخبار

42 در صد آراء هیئت های حل اختلاف در شهرستان خمینی شهر سازشی بوده است

رئیس اداره شهرستان خمینی شهر اعلام کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 42 درصد آراء هیات های حل اختلاف سازشی بوده است.
رئیس اداره شهرستان خمینی شهر گفت: در واحد روابط کار تعداد 299 دادخواست واصل گردیده از این تعداد 206 رأی صادر شده که افزون بر 42 درصد آرا سازشی است.
محمد تجلی همچنین گفت: 69 پرونده به هیأت حل اختلاف واصل و 50 در صد آراء سازشی صادر شده است از کل پرونده های مطروحه در مراجع حل اختلاف کمتر از 8 درصد به تحقیق ارجاع شده که بسیار چشمگیر است و مدت زمان رسیدگی در هیأت تشخیص 23 روز در حل اختلاف 31 روز تخمین زده شده است .
وی در خصوص اشتغال نیز گفت: دو کاریابی فعال در شهرستان با به کار گماری بالغ بر 400 نفر به وظایف سازمانی خود عمل می کنند و هر ماهه توسط کارشناسان اداره مورد بازرسی قرار می گیرد.
تجلی ادامه داد: با توجه به سیاست های دولت مبنی بر کم کردن نقدینگی به شکل گذشته در آخرین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مصوب شد تا اتاق فکر کارگروه با محوریت اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی تشکیل و راهکارهای مناسبی برای ایجاد اشتغال با پتانسیل های موجود در شهرستان اندیشیده شود .
وی درحوزه اجرای برنامه های آموزشی گفت: 1260 نفر ساعت آموزش قانون کار برای کارفرمایان واحدهای صنفی برگزار شده که با هماهنگی اداره صنعت معدن تجارت در حال اجرا می باشد.
رئیس اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی شهرستان خمینی شهر ادامه داد: با توجه به تعدادو شدت حوادث ناشی از کار در بخش ساتمان سازی 234نفر ساعت آموزش ایمنی برای کارفرمایان بخش ساختمان اجرا شده و با هماهنگی انجام شده با سازمان تأمین اجتماعی شهرستان بالغ بر 3هزار نفر از کارگران ساختمانی از آموزش ایمنی اختصاصی ساختمان بهره¬مند خواهند شد .
تجلی همچنین گفت در شهرستان خمینی شهر گشت مشترک شناسایی اتباع خارجی از تیر ماه آغاز و در 8 جلسه بازرسی از کارگاه¬های منطقه 153 تبعه خارجی شناسایی و بالغ بر سی و هشت میلون ریال جریمه صادر و 8 کارفرمای متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند .
وی با اشاره به نقش تعاون در اقتصاد معیشتی مردم گفت: در شهرستان خمینی شهر 71 شرکت تعاونی در گرایش¬های خدماتی، تولیدی و توزیعی وجود دارد که این اداره اقدامات قابل توجهی در حوزه نظارت، برگزاری مجامع، برگزاری کمیسیون ماده 5، بررسی صورت¬های مالی و بازدیدهای مالی شرکت های تعاونی انجام داده است.
تجلی در پایان گفت: ارتقاء سطح کیفیت وبهروی در راستای تکریم ارباب رجوع محور عملکرد اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خمینی شهر می باشد و کلیه کارکنان این اداره برای تحقق اهداف وزارت متبوع در شهرستان خمینی شهر تلاش می نمایند.
لازم به ذکر است جمعیت شهرستان بالغ بر 350 هزار نفر جمعیت کارگری تحت پوشش بیمه ای 50 هزار نفر که با احتساب خانواده تحت پوشش 133 هزار نفر خواهند شد

۱۴ مهر ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید