اخبار

اعلام آمادگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان برای صدور کارت موقت کار برای اتباع عراقی

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان از اجرای طرح صدور کارت موقت کار برای اتباع عراقی در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان خبرداد.

حسین باقری در مورد اجرای این طرح گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان برای اتباع عراقی دارای همسر ایرانی، مهاجر و پناهنده دارای کارت معتبر مهاجرت و یا پناهندگی و نیز اتباع دارای گذرنامه از وزارت کشور و ناجا، کارت موقت کار را طبق مدت زمان اعتبار مجوز اقامت، صادر می نمایند.
باقری افزود: مهلت اقدام برای صدور این کارت از تاریخ 29 تیر ماه سال 94 به مدت 45 روز بوده و آخرین مهلت آن روز 11 شهریور ماه امسال خواهد بود.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان در خصوص اتباع عراقی که به صورت خویش فرمایی و خود اشتغال کار می کنند توضیح داد: اتباع عراقی که سابقه 10 سال کار یا بیشتر داشته و با اتکاء به توان شخصی به کارهای تولیدی و یا خدماتی و در نتیجه کسب درآمد پرداخته اند و در بخش غیر مزدبگیری مشغول می باشند، می توانند در قالب خویش فرما کارت دریافت کنند.
وی در خصوص شرایط زنان سرپرست خانوار که شامل دریافت کارت کار می شوند گفت: زنان با شرایط ارائه قیم نامه از وزارت کشور و یا استانداری، فوت نامه همسر یا پدر، تکفل فرزندان پسر زیر 18 سال، در خواست کتبی کارفرما مبنی بر اعلام نیاز، بازرسی و تأیید مکان اشتغال توسط بازرس کار و بررسی نوع کار یا حرفه و تخصص تبعه مشمول خواهند شد.
باقری در ادامه گفت: کلیه مردان هر خانوار که به سن 18 سال رسیده اند مکلف به دریافت کارت کار هستند، در غیر این صورت باید گواهی عدم اشتغال به کار داشته باشند.
وی افزود: شرایط دریافت گواهی عدم اشتغال به کار برای دانش آموزان سن 18 سال تا سن ورود به 22 سالگی را ورود به دوره¬ های آموزش حوزوی یا آموزش عالی طلاب و دانشجویان تا قبل از فارغ التحصیلی عنوان کرد.

باقری از کار افتادگی و معلولیت، ابتلا به بیماری خاص و صعب العلاج، رسیدن مردان به سن بالای60سال، فقدان سرپرست مردخانوار (فوت، طلاق، مفقودیت) و انتقال سرپرستی به زن خانوار را از دیگر موارد دریافت گواهی عدم اشتغال به کار دانست.
باقری با تاکید بر مهلت باقیمانده تا پایان اجرای طرح اظهار کرد: کلیه اتباع واجد شرایط جهت اقدام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان واقع در خیابان هزار جریب خیابان کارگر ، بعد از فنی و حرفه ای مراجعه نمایند.

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید