اخبار

کسب رتبه اول کشوری استان اصفهان در ایجاد اشتغال

کسب رتبه اول کشوری استان اصفهان در ایجاد اشتغال
استان اصفهان با افتتاح 76 طرح تعاونی به مناسبت هفته تعاون برای 6057 نفر اشتغال ایجاد نموده است

مدیر امور تعاون استان اصفهان گفت: در کل کشور به مناسبت هفته تعاون 558 طرح تعاونی افتتاح خواهد شد که سهم استان اصفهان 76 طرح می باشد. اشتغال ایجاد شده از افتتاح این طرح ها در کشور 18311 نفر بوده که 33 درصد آن مربوط به استان اصفهان با 6057 نفر اشتغال می باشد.
وی افزود از نظر تعداد طرح قابل افتتاح این استان با 76 طرح افتتاحی پس از استان های خوزستان و خراسان رضوی ( هریک با80 طرح تعاونی ) رتبه سوم کشور را داراست.
علاوه بر این تعداد اعضای طرح های به بهره برداری رسیده در استان اصفهان 4799 نفر ( 14 درصد کشوری) بوده که در مقایسه با سایر طرح ها ، استان اصفهان پس از استان های تهران و گلستان در رتبه سوم قرار دارد .
تیغ ساز همچنین به سرمایه گذاری کل این طرح ها اشاره نمود و گفت: سرمایه گذاری 76 طرح افتتاحی استان بالغ بر 3042 میلیارد ریال بوده که از این لحاظ نیز 12 درصد کل سرمایه گذاری طرح های تعاونی های افتتاحی در سطح کشور را شامل می شود و در این شاخص استان اصفهان پس از استان تهران در رتبه دوم قراردارد.
شایان توجه این که در بهره برداری از 76 طرح تعاونی افتتاحی در هفته تعاون 75 درصد سرمایه گذاری توسط اعضا و تنها 25 درصد از محل تسهیلات دریافتی تأمین شده است.

۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید