اخبار

رتبه اول اصفهان در ایجاد اشتغال تعاونی / افتتاح 76 طرح تعاونی در سطح استان اصفهان

رتبه اول اصفهان در ایجاد اشتغال تعاونی / افتتاح 76 طرح تعاونی در سطح استان اصفهان
مدیر کل داره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در مراسمی از تعاونی‌­های موفق استان اصفهان تجلیل و به صورت نمادین 76 طرح تعاونی استان را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان،در مراسمی با حضور نمایندگان استان اصفهان در مجلس، استاندار اصفهان، رؤسای اداره تعاون و هم‌چنین فعالان بخش تعاون به تجلیل از تعاونی­‌های موفق استان و افتتاح نمادین 76 طرح تعاونی استان پرداخت.


غلامعلی قادری در این همایش گفت: در بخش تعاونی استان تلاش­‌های فراوانی صورت گرفته تا سهم مورد هدف افق 1404 یعنی 25% از کل اقتصاد حاصل شود.

وی با اشاره به اقدامات  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان در طی سال­‌های اخیر همیشه در بحث تعاون رتبه اول و دوم را در اختیار داشته و امسال نیز در موضوع تعداد تعاونی­‌ها رتبه دوم، میزان ایجاد اشتغال تعاونی رتبه اول و رتبه دوم سرمایه­‌گذاری در تعاونی توسط این اداره کسب شده است.

مدیر کل
 اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به زمینه­‌های فعالیت 76 طرح افتتاحی اشاره و تصریح کرد: این طرح­‌ها در گرایش­‌های مسکن، عمران، خدمات و کشاورزی اجرایی شده‌اند و میزان کل سرمایه­‌گذاری تعاونی استان به 305 میلیارد تومان رسیده است.


قادری هم‌چنین در مورد ترکیب سرمایه­‌گذاری تعاونی نیز بیان داشت: 75 درصد از سرمایه این طرح­‌ها آورده بخش خصوصی و تنها 25 درصد آن از تسهیلات بانکی استفاده شده است.

به گفته وی بانک توسعه تعاون استان اصفهان نیز در سال جاری رتبه اول کشور را کسب کرده است.

لزوم فراهم آمدن طرحی برای نگه داشتن سهام عدالت در دست اقشار کم درآمد

حجت‌الاسلام ناصر لارگانی؛ رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز با تاکید بر سهم پایین تعاونی استان گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری سهم تعاونی باید به 25 درصد کل اقتصاد برسد اما بر اساس اطلاعات بنده هم­‌اکنون از 5 درصد بیشتر نیست.

وی کوتاهی مسئولان و ادغام نابجای وزارتخانه را عامل اصلی این عقب ماندگی توصیف کرد و تاکید کرد: در بحث ادغام وزارتخانه­‌ها بیشترین ظلم به بخش تعاون شد و بخشی که در چشم انداز 20 ساله به روی آن تاکید فراوان شده را به وزارتخانه پرمشغله کار و همچنین رفاه پیوند زدیم و در پی آن توجهات به تعاونی­‌ها و نقش آن­‌ها کم شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: اگر تعاون به جایگاه خود برسد اقتصاد کشور نیز رونق خواهد گرفت زیرا با گسترش تعاونی­‌ها جامعه پویا شده و صاحبان تعاونی نیز با نظر به اینکه سود و زیان آن متوجه عملکردشان است، بهبود بهره­‌وری را تجربه خواهند کرد.

وی با تقدیر از استاندار اصفهان به دلیل توجه ویژه به بخش تعاونی گفت: اعتقاد استانداری اصفهان به تعاونی­‌ها عملی است و جای خوشحالی دارد که در این سال­‌ها ایشان دست یاری به سمت تعاونی­‌ها دراز کرده‌­اند. البته دولتمردان ما در مجامع تعاونی­‌ها باید سیاسی کاری و دخالت را کم کرده و مسائل سیاسی را از این حوزه جدا کنند.

موسوی در پایان به اقدامات دولت در واگذاری سهام عدالت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: صاحبان فعلی برگه­‌های سهام عدالت طبقه فقیر جامعه هستند و به محض آزاد شدن آن اقدام به فروش می­‌کنند، سهامی که تاکنون سود نداشته و تازه به مرز سوددهی رسیده را باید با طرح و راه‌کاری در دست این اقشار نگاه داریم و گرنه سرمایه­‌داران با خرید آن و افزایش سلطه خود مجدد نظام ارباب رعیتی در سهام عدالت حاکم خواهند کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید