اخبار

در دهه مبارک فجر اولین کاریابی غیر دولتی شهرستان خوانسار افتتاح شد

رئیس اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی شهرستان خوانسار از افتتاح اولین دفتر کاریابی در این شهرستان خبر داد.

حبیب اله فرهمند در مراسم افتتاح اولین کاریابی این شهرستان ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: هدف از ایجاد این کاریابی توسعه اشتغال و هدایت بیکاران به سمت یک بازار کار فعال است.
فرهمند گفت: یکی از ویژگی های بارز مراکز کاریابی خصوصی ارتباط قراردادی مشتری با اینگونه مراکز بوده و با پیچیده تر شدن بازار کار اهمیت این قراردادهای مکتوب در بازار کار اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
رئیس اداره تعاون،کار رفاه اجتماعی شهرستان خوانسار افزود: ارائه خدمات آزاد سازی مدرک دانشگاهی فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی، معرفی افراد جهت استفاده از معافیت پرداخت حق بیمه موضوع بند واو ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی – فرهنگی و اجتماعی کشور نیز از دیگر اهداف تشکیل این کاریابی می باشد.
وی همچنین گفت: ارائه خدمات مشاوره تخصصی کاریابی به جویندگان کار و متقاضیان کار در سطح شهرستان، معرفی و هدایت کارفرمایان و متقاضیان کار به سمت بنگاه های اقتصادی و عرضه کنندگان فرصت های شغلی از جمله فعالیت هایی است که در این کاریابی انجام خواهد شد.
فرهمند ادامه داد: تجربه نشان داده است ارایه مشورت های شغلی به نیروي کار موجب آگاهی جویندگان کار از توانایی های خود و تسهیل در انتخاب شغل مورد نظر می شود. در عین حال افراد از استانداردهای لا زم در مشاغل مختلف شناخت پیدا می کنند.
لازم به ذکر است جمعیت کلی شهرستان خوانسار 32 هزار و 423 نفر است و جمعیت فعال اقتصادی آن 9775 نفر می باشد که دارای نرخ مشارکت اقتصادی 39.9 درصد می باشد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید