اخبار

باید با یک عزم ملی زمینه های ارتکاب جرم و بزهکاری را از بین ببریم

باید با یک عزم ملی زمینه های ارتکاب جرم و بزهکاری را از بین ببریم
جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان در نشست آموزشی مسئولین خانه های بهداشت کارگری و مدیران منابع انسانی واحدهای اقتصادی گفت: برای پیشگیری از جرائم گفت: باید با یک عزم ملی زمینه های ارتکاب جرم و بزهکاری را از بین ببریم.

سرهنگ حسین حسین زاده با اشاره به نقش جرم در تاریخ زندگی بشر تصریح کرد: در زندگی روزمره با بروز زشتی ها، شاهد ده ها انسانی هستیم که به دلیل نبود آگاهی اموال، زندگی و شرافت آن ها در معرض خطر قرار گرفته است.
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی ناشی از سوء مصرف مواد مخدر سنتی و صنعتی و یا طلاق های عاطفی که در نهاد خانواده اتفاق می افتد، تلاش برای پیشگیری از جرائم را خدمت به خود، خانواده و جامعه دانست.
حسین زاده برخوردهای سخت و خشن در پیشگیری از جرائم را سطحی و غیر علمی عنوان کرد و تصریح کرد: مجازات زندان برای جلوگیری از وقوع جرم راهکار کوتاه مدتی است که همزمان خانواده و فرزندان زندانی را در معرض آسیب قرار می دهد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان مواد مخدر، قمار و تجربه جنسی در زندان ها را از جمله مواردی برشمرد که در هیچ جای دنیا نمی توان از انجام آن ها جلوگیری کرد و به همین دلیل احتمال تبدیل فرزندان طلاق یا افرادی که دوران محکومیت زندان را طی می کند به بزهکار مجرم افزایش می یابد که جای نگرانی دارد.
این مقام مسئول ضمن تبیین آثار سوء تجاوزات جنسی تصریح کرد: هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند آثار سوء تجاوزات جنسی را ازبین ببرد.
حسین زاده تمرکز بر پیشگیری با استفاده از ابزارهای قوی و ظرفیت بزرگی به نام دین و اخلاق را مهم ارزیابی کرد و جامعه عاری از جرم را محصول حاکمیت درست این دو عنصر و نهاد در جامع ذکر کرد.
وی وجود جمعیت جوان و تحصیلکرده در کشور را که در هر 100 یا 200 سال یکبار برای برخی کشورها اتفاق می افتد را از ظرفیت های ارزشمندعنوان کرد
حسین زاده شهر زیبا و تاریخی اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران را از جمله فرصت های مهم تاریخی برای ایران برشمرد و تأکید کرد: استفاده از این فرصت تاریخی هنر ماست و باید با تمام توان برای اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان برنامه ریزی کنیم.
جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد با مرور رویدادها و توسعۀ پرشتاب فضای مجازی در سه سال گذشته بر آموزش و سواد رسانه ای و جلوگیری از آسیب های اجتماعی تأکید کرد.
در این نشست که نزدیک به 200 نفر از مسئولین خانه های بهداشت کارگری و مدیران منابع انسانی واحدهای اقتصادی و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند مدیر فرهنگی و اجتماعی این اداره کل به همراه یکی از مدیران سمن های اصفهان به ایراد سخن پرداختند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید