اخبار

مراجع حل اختلاف نسبت به اعتماد سازی بیشتر را در دستور کار خود قرار دهند

مراجع حل اختلاف نسبت به اعتماد سازی بیشتر را در دستور کار خود قرار دهند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار نوروزی اعضاء مراجع حل اختلاف اداره شهرستان اصفهان گفت: مراجع در سال جاری نسبت به جلب اعتماد بیشتر مردم برنامه ریزی کنند.

غلامعلی قادری با تشریح وضعیت استان اصفهان گفت: بر اساس آمار استان اصفهان صنعتی ترین استان کشور و در نتیجه کارگری ترین استان کشور محسوب می شود که این شرایط برای استان هم فرصت و هم تهدید است.
وی با اشاره به شرایط رکودی- تورمی افزود: در صورت بی توجهی یا کم توجهی به واحدهای اقتصادی و تولیدی این واحدها آسیب پذیرتر خواهند شد.
قادری با اشاره به اینکه در سال گذشته با رشد 30 درصدی دادخواست ها در بخش های کارگری و کارفرمایی مواجه بوده ایم افزود: مراجع به عنوان یکی از مهمترین بازوهای حوزه روابط کار نقش مهمی در تنظیم رابطه کارگر و کارفرما دارند.
وی با اشاره به اینکه قاضی یکی از صفات مهم و بارز خداوند متعال است تصریح کرد: اعضاء مراجع باید جایگاه واقعی خود را درک کنند و با توجه به نقش مهم و تعیین کننده خود اظهار نظر نموده و رأی صادر کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور دلالان وتلاش برای اعمال نفوذ در پرونده های مطروحه را از آفت های مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد با همکاری حوزه روابط کار و اعضاء مراجع در سال جاری در خصوص دلالان و حذف آنان از فرایند رسیدگی به دادخواست ها برنامه ریزی و اقدام کنیم.
وی اعتماد سازی در مراجع را از ارکان این حوزه عنوان کرد و اضافه کرد: اگر مردم راضی باشند پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی مستحکم تر خواهد شد و به همین دلیل بر ما واجب است میزان رضایت مردم از مراجع را افزایش دهیم.
قادری در همین راستا اعلام کرد در پایان سال گذشته از مدیران مجموعه درخواست کرده ایم علاوه بر برنامه های تکلیفی از طرف وزارت متبوع یک برنامه اجرایی و عملیاتی در حوزه های تخصصی خود برای افزایش میزان رضایت مردم و ارباب رجوع ارائه نمایئد و برای تحقق این برنامه ها پی گیر هستیم.
وی با اشاره به ارزیابی برنامه عملکردی اداره کل گفت: خوشبختانه با همکاری و مساعدت کلیۀ همکاران و شرکای اجتماعی از 258 عنوان برنامه 256 عنوان 100 درصد یا بیشتر محقق شده است که این یک موفقیت برای مجموعه به حساب می آید و به همین دلیل لازم است از تلاش ها و زحمات همکاران خود در بخش های مختلف ستادی و شهرستانی تشکر کنم.
در این نشست نمایندگان دولت، قوۀ قضائیه، کارگر و کارفرما به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید