اخبار

جامعه کارگری استان اصفهان با آرمان های شهدا تجدید میثاق کرد

جامعه کارگری استان اصفهان با آرمان های شهدا تجدید میثاق کرد
جامعه کارگری استان اصفهان در اولین روز هفته کار و کارگر با آرمان های انقلاب اسلامی و شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ، جمعی از نمایندگان کارگران، کارآفرینان و گروههای کاری، همراه با مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با حضور در گلستان شهدای اصفهان با آرمان های انقلاب و شهدا تجدید میثاق کردند.
کارگران استان اصفهان با اهدای شاخه های گل بر مزار مطهر شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ، یاد و خاطره و ایثارگری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و بر پایبندی به ادامه راه شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی تاکید کردند.
دیدار بانماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، تجلیل از 70 کارگر نمونه، کارآفرین و گروههای کاری، دیدار 120نفر از کارگران استان همراه با جامعه کارگری کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز چهارشنبه، سخنرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان از دیگر برنامه های هفته کار و کارگر در استان اصفهان است.
اول ماه می میلادی روز جهانی کارگر نامگذاری شده است و کارگران هر ساله در کشورهای جهان این روز را گرامی می دارند.
کارگران ایالت شیکاگو آمریکا برای بهبود معیشت خود در روز اول ماه می سال 1886دست به اعتصاب و تجمع زدند که پلیس شیکاگو در چهارمین روز اعتصاب به روی آنان آتش گشود و شماری از آنها را کشت، عده ای را مجروح و چهار نفر را نیز اعدام کرد.
به همین مناسبت اول ماه می میلادی در جهان به عنوان روز کارگر نامگذاری شد.
در کشورمان یک هفته پیش از اول ماه می میلادی به عنوان هفته کار و کارگر نامگذاری شده است و از تلاشگران عرصه کار و کارگر تقدیر می شود.
بنابر این از پنج تا 11 اردیبهشت امسال با عنوان هفته کار و کارگر از تلاشگران این عرصه تقدیر می شود.
اصفهان با یک میلیون جمعیت کارگری 10درصد کارگران کشور را به خود اختصاص داده که با احتساب جمعیت خانواده های آنها بیش از 65 درصد جمعیت اصفهان را شامل می شود.

https://telegram.me/taavonkar

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید