اخبار

اجرای طرح اورژانس اجتماعی در واحدهای کارگری کاشان نخستین بار در اصفهان

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کاشان از اجرای طرح اورژانس اجتماعی با همکاری بهزیستی در واحدهای کارگری این شهرستان، برای نخستین بار در سطح استان اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: حسن رمضانی  در نشست خبری به مناسبت هفته کار و کارگر اظهارکرد: طرح اورژانس اجتماعی با هدف رسیدگی به آسیب های اجتماعی در محیط کار و سالم سازی جسمی و روانی کارگران و خانواده هایشان همزمان با آغاز هفته کار و کارگر از فردا در کاشان اجرایی می شود.
وی به حضور و استقرار پزشک اورژانس اجتماعی و کارشناسان این واحد به صورت هفتگی در واحدهای تولیدی کارگری اشاره کرد و افزود: کارگران می توانند از واحدهای اورژانس اجتماعی مشاوره های لازم را نیز دریافت کنند.
رمضانی حضور درگلزار شهدای کاشان و تجدید میثاق با شهدا، دیدار با تعدادی از خانواده های شهدا و پیشکسوتان کارگری شهرستان و نشست سه جانبه نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت پیرامون تحقق اصل سه جانبه گرایی در اقتصاد مقاومتی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این هفته عنوان کرد.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کاشان برگزاری همایش تقدیر از تلاشگران عرصه تولید در سطح استان اصفهان و تقدیر از هشت کارگر و کارفرمای نمونه استانی شهرستان کاشان در این همایش، بازدید شبانه از شرکت های تولیدی و حضور در محل کار رفتگران شهرداری و اهدای گل را نیز از دیگر برنامه های درنظرگرفته شده در این هفته برشمرد.
وی به برگزاری کارگاه آموزشی تخت عنوان کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی ویژه زنان نخبه و سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: همایش روز کارگر نیز با تقدیر از تلاشگران عرصه کار و تولید در خانه تاریخی آل یاسین برگزار می شود.
وی سخنرانی پیش از خطبه ها و حضور کارگران با لباس فرم خود در مصلا و نماز جمعه و افتتاح یک پایگاه بسیج کارگری را نیز از دیگر برنامه های در نظرگرفته شده برای هفته کار و کارگر کاشان عنوان کرد.
شهرستان کاشان با برخورداری از 65 هزار کارگر و نیروی انسانی، جمعیت کارگری بیش از 13 استان کشور را داراست، بالغ بر یکهزار و 500 واحد صنعتی و هفت هزار و 500 واحد صنفی و کارگاه های کوچک در سطح شهرستان فعال هستند.
پنجم اردیبهشت تا یازدهم اردیبهشت هفته کار و کارگر نامگذاری شده است.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید