اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: نسل جدید نیروی کار کشور خلاق و مبتکر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: نسل جدید نیروی کار کشور خلاق و مبتکر است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: در صورتی از کارگر حمایت می شود که کارفرما توان ایجاد کار داشته باشد بنابراین حمایت از کارگران در گرو حمایت از کارآفرینان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه اصفهان آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد به مناسبت هفته کارگر در دیدار با جمعی از اعضای تشکل های کارگری و کارفرمایی، تصریح کرد: نبود ثبات شغلی، یکی از معضلات مهم حوزه کارگری است.
وی تاکید کرد: تا زمانی که با سیاست های تشویقی افراد را به کارآفرینی دعوت نکنیم، مشکل بیکاری و عدم ثبات شغل نیز برطرف نمی شود.
امام جمعه اصفهان با گرامیداشت هفته کارگر و تجلیل از زحمات کارگران و کارفرمایان، اظهار کرد: یک تولیدکننده باید 70 درصد سود داشته باشد تا بتواند به کار خود ادامه دهد و حقوق کارگرانش را به موقع بپردازد.
وی ادامه داد: زمانی که یک سرمایه دار بخواهد اقدام به راه اندازی کارخانه کند، دریافت مالیات، پول زمین و واگذاری امتیازهای آب و برق، در ابتدای کار کمر او را خم می کند.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: پرداخت سود بانکی بالا، پول مردم را از کسب و کار بیرون و به سمت بانک هایی روانه می کند که بیشترشان دولتی نیستند و تعهدی برای استفاده در چرخه اقتصادی مورد نظر دولت ندارند.
وی اظهار کرد: بانک های خصوصی پول مردم را دریافت می کنند و با خرید دلار و طلا و واسطه گری سودهای بالایی می پردازند و دولت هیچ اختیاری نسبت به پول مردم ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان به ارائه پیشنهادهایی در باره رونق اقتصادی و تولید اشاره کرد و گفت: اعطای وام کم بهره، معافیت مالیاتی در سال های ابتدایی راه اندازی طرح، سنجش میزان درآمد کارآفرین در ابتدای کار و واگذاری رایگان زمین برای احداث کارخانه از جمله سیاست های تشویقی است که می تواند باعث رونق تولید شود.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: گاهی برخی افراد که تخصص و توان لازم را ندارند با سرمایه اندک اقدام به راه اندازی کارخانه می کنند که علاوه بر ضربه زدن به خود، کارگران و خانواده های آنها و سیستم بانکی را هم دچار مشکل می کنند.
در ابتدای این دیدار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تأمین امنیت شغلی و صیانت از حقوق کارگران را مهمترین مطالبه جامعه کارگری دانست و گفت: نهاد خانواده در جامعه کارگری به خطر افتاده و بسیاری از خانواده ها بدلیل نداشتن ثبات شغلی از هم پاشیده شده است.
غلامعلی قادری، شرکت های پیمانکاری را از دیگر دغدغه های کارگران دانست و گفت: بسیاری از این شرکت های پیمانکاری، دلال هایی بیش نیستند و نیروهای کار خود را بصورت پیمانکاری جذب می کنند و حق و حقوق آنها را نمی پردازند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید