اخبار

استاندار اصفهان: ۱۰ برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است

استاندار اصفهان: ۱۰ برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است
استاندار اصفهان گفت: از شش ماه گذشته قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان اصفهان تشکیل شده است و ۱۰ برنامه‌ ابلاغی نیز در این راستا به استان‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استاندار اصفهان رسول زرگرپور در آئین تجلیل از کارگران و کارفرمایان نمونه استان اصفهان ضمن تبریک هفته گرامی اشت کارگران و کارفرمایان با اشاره به اینکه امیدواریم با رفع مشکلات اقتصادی جایگاه کارگران به جایگاه واقعی‌شان نزدیک خواهد شد، اظهار داشت: دولت در این راستا برنامه‌ریزی منسجمی را طراحی کرده و تمام مدیران و مسئولان کشور را برای اجرای آن ملزم کرده است.
وی کاهش تورم از 45 به 11 درصد را دستاورد مهمی برای دولت یازدهم تلقی کرد و گفت: با این‌ حال هنوز اقتصاد از رکود خارج نشده و به رونق وارد نشده‌ایم.
استاندار اصفهان در ادامه به نام‌گذاری سال جاری و اهمیت اقتصاد مقاومتی در برنامه‌های دولت اشاره کرد و افزود: باور همه مسئولان کشور اعم از سران سه قوه به اقتصاد به‌عنوان چالش اصلی کشور جلب شده و این توجه را باید به فال نیک گرفت.
وی در ادامه به تلاش‌های دولت در طول حیات خود در حوزه اقتصاد و رفع موانع کسب‌وکار اشاره کرد و گفت: دولت در این دو سال و نیم با تأسیس کارگروه تسهیل و بسته حمایتی در رابطه بنگاه‌های خرد و متوسط تلاش کرده موانع را رفع کند.
زرگرپور کاهش تورم از 45 به 11 درصد را دستاورد مهمی برای دولت تلقی کرد و افزود: با این‌ حال هنوز اقتصاد از رکود خارج نشده و به رونق وارد نشده‌ایم.
استاندار اصفهان اقتصاد مقاومتی را موضوعی با اهمیت در آینده کشور عنوان کرد و برای آن دو هدف ترسیم کرد که عبارت‌اند از مقاوم کردن اقتصاد در برابر فشارهای داخلی و خارجی و دوم خروج از رکود سنواتی، عمیق و وسیع ورود به رونق.
وی در ادامه به برنامه مدون دولت و قرارگاه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: 12 برنامه اساسی و 250 فعالیت در این رابطه تنظیم‌شده است و در استان اصفهان نیز 6 ماه است که این قرارگاه را تأسیس کرده‌ایم.
زرگرپور در خاتمه بابیان مشخص و ابلاغ شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی برای دستگاه‌های دولتی گفت: رسانه‌ها نیز در این رابطه نقش مهمی دارند و برنامه‌ها و وظایف صداوسیما نیز ابلاغ‌ شده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه در طول سال‌های گذشته همه دولت‌ها برای رفع مشکلات اقتصادی تمام تلاش خود را بکار گرفته‌اند، اضافه کرد: همه آن‌ها به دنبال مرتفع کردن این مشکلات بوده‌اند ولی برخی موفق و برخی مشکلات جدی‌تری را به وجود آوردند.
استاندار اصفهان مسئله اقتصاد مقاومتی را رویکرد اساسی، بسیار مهم و راهکار درازمدت و چندمنظوره کشور دانست و بیان داشت: مقاوم‌سازی اقتصاد در برابر تکانه‌های خارجی همچون انواع تحریم‌ها و خروج از رکود عمیق کشور و وارد شدن به رونق اقتصادی را دو هدف اساسی اقتصاد مقاومتی است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه قرارگاه اقتصاد مقاومتی از شش ماه گذشته در استان اصفهان راه‌اندازی شده است، ابراز اشت: این قرارگاه در بُعد کشوری نیز به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده و ۱۰ برنامه‌ ابلاغی را برای استان‌ها صادر کرده است و هر ماه از استان‌ها در خصوص اجرای برنامه‌ها گزارش عملکرد دریافت می‌کنند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید