اخبار

کلید حل مشکلات کارگری در کشور، رونق تولید است/ بیکاری مهمترین معضل شهرستان برخوار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برخوار ضمن اشاره به اقدامات این اداره به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر بیکاری را مهم ترین معضل در شهرستان برخوار برشمرد.

کریم علی نقی در خصوص گرامیداشت هفته کارگر گفت: از پنجم تا دوازدهم اردیبهشت، هفته کارگر نامگذاری شده است که با توجه به اهمیت بالای نقش کارگران در تولید داخلی کشور پرداختن به موضوع کارگر نیز اهمیت ویژه ای دارد.
وی گفت: برنامه امتنان از کارگران و کارآفرینان برتراستان از شهرستان برخوار چهار کارگر نمونه و چهار کارآفرین نمونه حائز شرایط شدند که نشان دهنده توانمندی بالای شهرستان در بخش کارگری و کارآفرینی است.
علی نقی بازدید از چهار خانواده شهید کارگری شهرستان را ازاولویت برنامه های هفته کارگر در شهرستان عنوان کرد و گفت: در برنامه های این هفته بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی شهرستان از دیگر برنامه های این هفته است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برخوار از جدی ترین مسائل و چالش های زندگی کارگری در ایران را پایین بودن سطح درآمد خانوارهای کارگری عنوان کرد: البته برخی برای حل این مسئله راه حل هایی را پیدا کرده اند که می توان از دوشغله شدن افراد به عنوان اقدامی برای حل مشکلات معیشتی نام برد.
وی همچنین گفت: مشکلات در حوزه کارگری تنها اختصاص به شهرستان برخوار ندارد و بیشتر جنبه استانی و حتی کشوری دارد.
علی نقی گفت: رونق تولید داخلی براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در سال جاری راهگشای مشکلات اقتصادی کشور خواهد شد.
وی افزود: با وجود اینکه نرخ بیکاری شهرستان نزدیک ۱۰ درصد است و با متوسط نرخ بیکاری کشور تقریبا برابر است ولی این بیکاری اکثرا مربوط به قشرجوان و تحصیلکرده است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برخوار ادامه داد: علی رغم پتانسیل بالای شهرستان و مناطق صنعتی، واحدهای تولیدی با مشکلاتی مواجه اند که امکان جذب نیرو را از آنان سلب کرده است.
علی نقی ابراز امیدواری کرد: با توجه به برنامه جدید دولت برای تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی در سال ۹۵ باعث رونق تولید داخلی و کاهش نرخ بیکاری خواهد شد.
وی در پایان گفت: امسال با توجه به شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد، اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی به همراه دیگر ادارات با توجه به ارتباط مستقیم با کارگر و کارفرما که ارکان اصلی تولید ملی است، وظیفه سنگینی دارند؛ چراکه تولید ملی به همراه مدیریت مصرف از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی و در رأس وظایف ما می باشد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید