اخبار

استاندار اصفهان خبر داد: برای سال ۹۵، تعهد اشتغال ۹۰ هزار نفر در استان به تصویب رسید

استاندار اصفهان خبر داد: برای سال ۹۵، تعهد اشتغال ۹۰ هزار نفر در استان به تصویب رسید
دکتر رسول زرگرپور از تصویب ۹۰ هزار تعهد اشتغال برای سال ۹۵ در کارگروه اشتغال استان اصفهان خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی کارگروه اشتغال استان، در خصوص نامه ی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون نظام جامع اطلاعات بازار کار، اظهارداشت: در این نامه از استانداران خواسته شده است که این موضوع در اولین جلسه ی کارگروه اشتغال مطرح گردد و براین اساس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه ی تکمیل فرم های واگذار شده را بر عهده دارد.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی مرتبط باید برای تکمیل فرم ها همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند، گفت: آنچه اهمیت دارد این است که ایجاد نظام جامع اطلاعات بازار کار در شورای عالی اشتغال مصوب شده و همه ی دستگاه ها موظف هستند که در ایجاد این نظام همکاری داشته باشند.
رسول زرگرپور در ادامه با اشاره به عملکرد بانک های عامل استان در خصوص اعتبارات طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، گفت: ۱۷ میلیارد تومان برای این منظور اعتبار ابلاغ شده است که تاکنون ۱۲ میلیارد معادل ۷۲ درصد اعتبارات پرداخت شده است.
زرگرپور با بیان اینکه مهلت جذب اعتبارات در ۱۵/۴/۹۵ به پایان می رسد، افزود: با توجه به اینکه مبلغ ابلاغ شده مبلغی ناچیز است لذا نباید همین مقدار ناچیز نیز جذب نشود چرا که این تسهیلات برای مشاغل خانگی بسیار مهم است و باید حداکثر تلاش صورت گیرد که این مبلغ حداقلی جذب شود.
وی از دستگاه ها و بانک های مربوطه خواست تا با پیگیری و رفع مشکلات تلاش کنند در مهلت باقی مانده، تمام مبلغ ابلاغی به استان جذب گردد .
استاندار اصفهان میزان تعهد اشتغال در سال ۹۵ را ۹۰ هزار نفر برشمرد و گفت: در سال ۹۴ بیش از تعهد اشتغال ۶۰ هزار نفر استان محقق شد و امیدواریم با توجه به شرایط ایجاد شده تعهد اشتغال امسال نیز تحقق یابد.
مدیر ارشد استان اظهارداشت: صندوق کارآفرینی، کمیته ی امداد امام خمینی(ره)، بسیج سازندگی و شهرک علمی و تحقیقاتی ظرفیت قابل توجهی برای ایجاد اشتغال دارند و باید با توجه به تسهیلات خوبی که دریافت می کنند اقدامات خوبی را در این خصوص انجام دهند.
وی افزود: با توجه به اینکه اصفهان بعنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شده است، صنایع دستی باید بگونه ای برنامه یزی نماید که بتواند اشتغال زیادی را ایجاد کند و انتخاب اصفهان بعنوان شهر جهانی صنایع دستی نیز نشان می دهد که ظرفیت های بسیار خوبی در این راستا وجود دارد.
رسول زرگرپور در ادامه به گزارش ادارات کل کمیته ی امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان در خصوص عملکرد خوداشتغالی مددجویان این ادارات اشاره کرد و گفت: کمیته ی امداد امام خمینی(ره) در سال ۹۴، متعهد برای اجرای۶۸۹۲ طرح بوده است که ۷۳۷۸ طرح با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان اجرا شده است و ۷۸۶۴ فرصت شغلی ایجاد نموده است و در مجموع ۱۱۴ درصد تحقق تعهد داشته است.
وی به عملکرد بهزیستی نیز اشاره کرد و گفت: بهزیستی استان ۴۶۴۷ سهمیه تعهد داشته است که ۱۲۱ درصد تحقق تعهد داشته است و اداره کل بهزیستی استان اصفهان در کل کشور رتبه ی اول را به لحاظ تعداد فراوانی اشتغال ایجاد شده به خود اختصاص داده است.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه خدمت به خلق خدا در نزد خداوند دارای بالاترین ثواب است، تصریح کرد: خدمت به خلق به خصوص به مردم مستحق و مستضعف اجر بسیار خواهد داشت و هرکاری که می شود خارج از ضوابط دست و پا گیر برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی صورت گیرد، باید انجام شود.
رسول زرگرپور با بیان اینکه هرکاری که در حال انجام است زکاتی خواهد داشت، گفت: مدیران عامل بانک ها باید از اختیارات خود استفاده کنند و زکات کار خود را برای کمک به مددجویان این دو مرکز پرداخت نمایند و مطمئن باشند که هیچکس آن ها را برای انجام کار خیر بازخواست نخواهد کرد.
زرگرپور افزود: پرداخت همین مقدار تسهیلات ناجیز به برخی از خانوارها، آن ها را احیا می کند و باید این امر جدی گرفته شود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید