اخبار

برگزاری مجمع عمومی تشکیل انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان خوانسار

سرپرست اداره شهرستان خوانسار از برگزاری مجمع عمومی تشکل انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان خوانسار در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خبرداد

حبیب اله فرهمند در خصوص کارکرد انجمن های صنفی کارگری گفت: با توجه به کار سنگین کارگران ساختمانی و مزایای کمی که درقبال آن دریافت می¬کنند، توجه به کارگران ساختمانی و حل مشکلاتی که با آن مواجه هستند بسیار مهم است.

وی افزود: بیشترین تعداد حوادث ناشی از کار مربوط به کارگران ساختمانی است و تشکیل انجمن های صنفی برای این کارگران می تواند در کاهش حوادث و افزایش ایمنی آنان موثر باشد.
فرهمند با اعلام اینکه 1000 نفر کارگر آموزش دیده دارای کارت مهارت فنی در رشته های صنایع ساختمان درسطح شهرستان حضور دارند گفت: از اهداف تشکیل این انجمن ساماندهی کارگران ساختمانی و پیگیری بیمه آنهادر سطح شهرستان می باشد .
در ادامه این جلسه رئیس اداره تشکل های کارگری و کارفرمائی استان اصفهان نیز تشکیل این نوع انجمن ها را برگرفته از ماده 131 قانون کار و اصل بیست و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانسته و عنوان کرد: از مهمترین دستاوردهای تشکیل این انجمن ها حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع قانونی کارگران این صنف خواهد بود.
این جلسه با حضور رئیس اداره تشکل های کارگری و کارفرمائی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ، رئیس کانون انجمن های صنفی کارگری استان رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان و کارگران ساختمانی شهرستان خوانسار برگزارشد و درپایان هیئت مدیره انجمن و بازرسان انجمن با رای اعضاء انتخاب و تعیین گردیدند .
لازم به ذکر است که در حال حاضر شهرستان خوانسار حدود 5000 نفر کارگر بیمه شده دارد که یک پنجم این تعداد کارگران ساختمانی می باشند

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید