اخبار

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در اصفهان: ایجاد اشتغال حتی برای یک نفر عبادت است

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در اصفهان: ایجاد اشتغال حتی برای یک نفر عبادت است
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: کشور باید در مسیر توسعه و شکوفایی قرار بگیرد؛ ایجاد اشتغال حتی برای یک نفر همانند عبادت است.

محمود اسلامیان در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان اصفهان با اشاره به پیشتازی این استان در عرصه‌های مختلف، اظهار کرد: امید می‌رود تعاونی‌های استان نیز در کشور پیشتاز و پیشرو باشند؛ کشور ایران از لحاظ منابع خدادادی چیزی کم ندارد و بعید می‌دانم بتوان کشوری دیگری جز ایران یافت که به وسعت ایران، دارای منابع طبیعی و تاریخی باشد.
وی ادامه داد: کشورهایی که یک مزیت بیشتر ندارند با اتکا به تنها منبع طبیعی خود توانسته‌اند اقتصاد خود را سامان دهند اما ایران با وجود منابع سرشاری که دارد و تقریباً می‌شود گفت جدول مندلیف را در کشور داریم اما به علت سو مدیریت در ارکان مختلف، موفق نبوده‌ایم.
نفت برای ما حکم بابای پولدار را دارد که همه اشتباهات و نقص‌های خود را با آن جبران می‌کنیم؛ اما باید به سمت خودکفایی و خوداتکایی پیش برویم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به سودآوری 300 درصدی نفت بیان کرد: نفت نعمت بسیاری خوبی است اما از آن در توسعه زیرساخت‌های کشور استفاده‌ نشده است.
به گفته وی، زمانی که شکر و فولاد را مازاد بر نیاز کشور وارد می‌کنیم نتیجه‌ای جز تعطیلی کشاورزی و واحدهای صنعتی و تولیدی ندارد، نفت برای ما حکم بابای پولدار را دارد که همه اشتباهات و نقص‌های خود را با آن جبران می‌کنیم؛ اما باید به سمت خودکفایی و خوداتکایی پیش برویم.
وی وظیفه دولت را حمایت از تولید و اقتصاد کشور دانست و مطرح کرد: در حال حاضر پول نفت کفاف هزینه‌های جاری کشور را هم نمی‌دهد؛ سوءاستفاده از پول نفت برای ما مشکلات زیادی را ایجاد کرده است؛ کشور باید در مسیر توسعه و شکوفایی قرار بگیرد؛ ایجاد اشتغال حتی برای یک نفر همانند عبادت است.
قیمت نفت به این راحتی‌ها ارزش قبلی خود را پیدا نخواهد کرد
اسلامیان همکاری و همدلی مسؤولان و مردم به‌ صورت عاقلانه و منطقی را رمز پیشرفت کشور دانست و مطرح کرد: بعد از 400 سال ایران به قدرت اول منطقه تبدیل‌ شده است؛ زمانی که شاهان ایرانی از جمله رضاشاه و محمدرضا شاه پهلوی را به دستور سفارت آمریکا و انگلیس از کشور اخراج می‌کرده‌اند گذشته است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: سعودی‌ها نیز به علت ترس از همین قدرت ماست که مدام دست‌ و پا می‌زنند، حال که از لحاظ سیاسی قدرت اول منطقه محسوب می‌شویم جا دارد از این فرصت بزرگ برای شکوفایی اقتصادی استفاده کنیم.
وی با اشاره به موقعیت ویژه ژئوپلیتیکی ایران در منطقه گفت: وقتی از اوباما می‌پرسند چرا به ایران حمله نمی‌کنی او پاسخ می‌دهد که ایران همانند دیگر کشورهای منطقه نیست که مردم آن تجاوز به کشورشان را ببینند و ساکت بنشینند؛ ایران کشوری است که مردم آن مجاهدت می‌کنند و در جنگ هشت‌ساله این موضوع به همه اثبات‌شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در پایان خاطرنشان کرد: قیمت نفت به این راحتی‌ها ارزش قبلی خود را پیدا نخواهد کرد و از این فرصت باید به بهترین صورت ممکن برای خودکفایی و شکوفایی در دیگر جنبه‌های اقتصادی از جمله صادرات محصولات غیرنفتی استفاده حداکثری کرد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید