اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : امسال 200 هزار شغل در حوزه تعاون ایجاد شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : امسال 200 هزار شغل در حوزه تعاون ایجاد شده است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفتدر سفر یک روزه خود به شهرستان کاشان اعلام کرد: امسال 200 هزار شغل جدید در تعاونی های خرد و مناطق متکی بر یک وضعیت اشتغال ایجاد شده است

علی ربیعی در حاشیه بازدید از موسسه نیکوکاری یارانه مهر کاشان گفت: تعاون ، فنی حرفه ای و موسسه کارآفرینی امید با همکاری و کمک بسیج، بنیاد برکت و در بعضی مناطق با همکاری بنیاد مستضعفان توانستند این مقدار شغل جدید را ایجاد کنند.
وی ادامه داد: در سال 94 نیز بیش از 700 هزار شغل در حوزه تعاون ایجاد کردیم که این ناشی از هم افزایی نهادهای مختلف است.
وی با بیان این که به دنبال آن هستیم قوانین را با تصویب در شورای عالی اشتغال تسهیل کنیم بیان کرد: با تصویب این قوانین به دنبال آن هستیم تا افراد مهارت آموزی خود را در محیط واقعی تجربه کنند.
ربیعی آمار اشتغال امسال را در سطح خرد قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: مشکل ما این است که نرخ مشارکت افزایش یافته است و این افزایش باعث افزایش نرخ بیکاری می شود.
وی ادامه داد: علت افزایش نرخ مشارکت را می توان به دلایلی چون ایجاد پنجره جمعیتی جدید، افزایش دانشجویان فارغ التحصیل و افزایش امید افراد جویای شغل برشمرد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه به بنگاه های کوچک و متوسط افزود: به دنبال این تاکیدات، با برنامه ریزی بیشتر، بیشترین اشتغال را در بنگاه های 10 نفره شاهد بودیم.
وی هم چنین به افزایش دو و نیم درصدی افراد جویای کار در کاشان تصریح کرد: در کاشان حرکت بسوی گردشگری کامل نبود و علت آن است که ما مسافرگردی را رونق دادیم.
وی افزود: مسئولان کاشان می توانند با یک حرکت بنیادی 20 هزار شغل در حوزه گردشگری ایجاد کنند و هم چنین با ایجاد صنایع بسته بندی در کنار کشاورزی باعث اشتغال بیشتر شوند.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح روز شنبه در قالب سفر یک روزه کاری وارد کاشان شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بدو ورود به کاشان، با حضور در گلزار شهدای کاشان به ادای احترام به شهیدان انقلاب و دفاع مقدس پرداخت.
ربیعی در این سفر از طرح توانمندسازی و فقر زدایی محله لتحر کاشان بازدید و در جشن یکصد سالگی آموزش و پرورش کاشان نیز شرکت کرد.
بازدید از پروژه موسسه کاشانه مهر و سخنرانی در اجتماع مدیران موسسات خیریه کاشان از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کاشان بود

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید