اخبار

ربیعی در جمع خیرین کاشان دولت کنار خیرین، جامعه و خانوادها به فکر رفع مشکلات است

ربیعی در جمع خیرین کاشان دولت کنار خیرین، جامعه و خانوادها به فکر رفع مشکلات است
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی دولت تدبیر و امید را برخواسته از متن جامعه و نیت خیر مردم دانست و ابراز داشت: با توجه به اینکه دولت تدبیر و امید کنار خیرین، جامعه و خانوادها به فکر رفع مشکلات مردم است

علی ربیعی شامگاه امروز در گردهمایی موسسات خیریه و خیرین کاشان در خانه نگین این شهر با تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و ولادت حضرت امام جمعر صادق(ع) به وجود فرهیختگان، ادبیان و خیرین فراوان در شهرستان کاشان اشاره کرد و ابراز داشت: شهرستان کاشان در داشتن بزرگان زیادی در صنعت، کارهای فرهنگی و شعر و ادب در سطح کشور سرآمد است.
وزیر کار با اشاره به اینکه اینجانب از خیرین شهرستان کاشان در انجام کارهای خیر سرمشق گرفتم، تصریح کرد: هر چند ممکن است بعضی از ایرانیان فکر کنند دیگران باید نقطه‌های منفی آنها را رفع کنند ولی در شهرستان کاشان هیچ‌گونه نقطه‌منفی دراین زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه اگر تک تک افراد در جامعه کار خیر انجام دهند در دراز مدت در رفع آسیب‌های اجتماعی اثرگذار خواهد بود، یادآور شد: مسئولیت و کار خیر در جامعه ممکن است در ظاهر مرتبط به خیر و مسئول نباشد ولی اگر کار خیر میان‌مدت گسترش پیدا کند آثار آن در زندگی همه آحاد جامعه جریان پیدا خواهد کرد.
ابتدای این مراسم محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی معلولان و استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند خیرین را سه محور اساسی دولت تدبیر و امید در سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد و اظهارداشت: تلاش در رفع آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها از مهمترین استراتژی‌های سازمان بهزیستی است .
وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی با انجام غربالگری ژنتیک ازدواج توانسته از بروز 30 هزار معلول در جامعه پیشگیری کند، افزود: بهزیستی تنها سازمانی در کشور است که از نظر علمی و غربالگری و کار کارشناسی در کنترل و بروز آسیب‌های اجتماعی موثر است.
بندپی افزود: خیرین تنها شرکای اجتماعی بهزیستی هستند که با عشق و علاقه، نیت‌ پاک و صادقانه برای خدمت به جامعه و معلولان کمک می‌کنند.
معاون استاندار و فرماندار کاشان نیز ابتدای این گردهمایی با خیرمقدم به مقام‌عالی وزارت کار و هیئت‌همراه به شهرستان دارالمومنین کاشان با اشاره به اینکه مردم این شهرستان کنار فعالیت‌های دینی، صنعتی، کارگری، فرهنگی، هنری، پرورش گل و تولید گلاب و عرقیجات در زمینه انجام کارهای خیر نیز سرآمد شهرهای کشور هستند، گفت: خوشحالیم هر جای این شهر که پا می‌گذاریم آب‌انبارهای قدیمی، حسینیه‌ها، مساجد و مدارس علمیه همه مزین به نام‌های خیرین کاشانی است.
حمیدرضا مومنیان با بیان اینکه خیرین کاشانی تاکنون بار زیادی را از دوش حاکمیت برداشته‌اند، افزود: در مقطع فعلی هم خیرین کاشان در زمینه مدرسه‌سازی، کمک به زندانیان، ایتام و بی‌سرپرستان، ساخت بیمارستان و غیره فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند.
شایان ذکر است، علی ربیعی به اتفاق معاونان این وزارتخانه و مدیران کل فنی و حرفه ای، تعاون، کار و رف اه‌اجتماعی، بهزیستی و مدیریت صندوق‌مهر کارآفرین استان‌اصفهان در سفر یک‌روزه خود به شهرستان کاشان پس ازحضور در گلزار شهدای دارالسلام و تجدید میثاق با آرمان والای شهدای این شهرستان، افتتاح یک طرح فقرزدایی به عنوان طرح پایلوت کشوری، سخنرانی در جشن صد سالگی آموزش و پرورش شهرستان کاشان، بازدید از تعدادی مجتمع‌های توانبخشی، دیدار با مسئولان نهادهای موسسات خیریه و نیکوکاری، صاحبان صنایع، مسئولان و متولیان جامعه کارگری شامگاه امروز این شهرستان را به مقصد تهران ترک کرد

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید