اخبار

رییس اداره بازرسی کار اصفهان : درباره ایمنی و پیشگیری از حوادث، جزیره ای عمل کرده ایم

رییس اداره بازرسی کار اصفهان در جلسه جامعه ایمن خوانسار مطرح کرد: درباره ایمنی و پیشگیری از حوادث، جزیره ای عمل کرده ایم

امیر مسعود حاج رستم در این جلسه گفت:در زمینه ایمنی نآمار دقیقی وجود ندارد و اقداماتی که در این باره انجام می شود به صورت جزیره ای است و درآن آینده نگری و آینده اندیشی به چشم نمی خورد.
وی با اشاره به قدم های مثبتی که در خصوص پیشگیری از حوادث و بیماری های ناشی از کار در خوانسار صورت گرفته است اظهار کرد: در واقع در کشور آمار حوادث بالا است و اطلاعاتی که در این زمینه ارائه می شود اطلاعات کاملی نیست.
حاج رستم با بیان این که در کشور متولی پیشگیری از حوادث نداریم گفت: این مسئله نشان دهنده آن است که در کشور برنامه مدون و کلان برای کاهش آمار حوادث پیش بینی نشده است، چرا که اگر برنامه ای وجود داشت تکلیف دستگاه ها در این حوزه مشخص بود.
وی افزود: این حق مردم است که زندگی همراه با امنیت بیشتر و شاخص رفاه اجتماعی بالاتری داشته باشند.
رئیس اداره بازرسی کار ضمن ابراز تاسف از آمار بالای کشته شدگان و مجروحان ناشی از حوادث مختلف گفت: با توجه به وضعیت اشتغال نامناسب در استان هیچ کارفرمایی نیز قبول نمی کند تا افراد از کار افتاده ناشی از حوادث را به کار گیرد
حاج رستم یکی از خطرات بزرگ برای مردم را گازکشی شهری عنوان کرد و ادامه داد: بخشی از حوادث ناشی از گازکشی شهری متوجه افراد سالمند است و هر چه سن افراد افزایش می یابد، تاسیسات گرمایشی نیز فرسوده تر می شود و کیفیت دستگاه ها نیز به مرور زمان کمتر کنترل می شود.
وی خاطر نشان کرد: اگر با نگاه مسئولانه تر به موضوع ایمنی نگاه کنیم باید هر یک از ما درباره مسئله ایمنی خودمان را مسئول بدانیم چرا که در وهله اول برای حفظ خانواده خود مسئول هستیم.
حاج رستم با اشاره به نحوه عملکرد کارفرمایان و پیمانکاران در حوزه ساختمان سازی افزود: افرادی باید وارد مباحث ساختمان سازی شوند که علاوه بر کارآمدی، وظیفه و مسئولیت کار را بپذیرند تا در صورت بروز حادثه پاسخ گو باشند.
وی هم چنین به تشکیل کارگروه و کمیته های مربوط به جامعه ایمن نیز اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این کارگروه و کمیته ها آن است که برنامه ای که بر اساس آن دستگاه های اجرایی به دنبال پیشگیری از بروز حوادث باشند ترتیب داد شود.
حاج رستم با تاکید بر وجود یک نماینده و رابط ایمنی در هر یک از دستگاه ها تصریح کرد: اگر ارتباط با نمایندگان جامعه ایمن بیشتر شود از تعداد حوادث در کشور نیز کاسته خواهد شد.

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید