اخبار

اولین کارگروه ایمنی در کار وصنعت در شهرستان کاشان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه جتماعی استان اصفهان اولین کارگروه ایمنی در کار وصنعت کاشان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان و رییس اداره بازرسی کار استان برگزار شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کاشان به اهداف تشکیل این کارگروه اشاره کرد و اظهار داشت: هدف نهایی این کارگروه گسترش فرهنگ رعایت ایمنی از سوی شرکای اجتماعی در محیط کار یعنی کارگران و کارفرمایان و همچنین کاهش حوادث ناشی از کار است.
حسن رمضانی ضمن اشاره به فعالیتهای بعمل آمده در این خصوص اظهار داشت: برگزاری دوره آموزشی ایمنی در محیط کار برای کارگران و کارفرمایان و تشکیل بالغ بر ٩٠کمیته حفاظت فنی در بنگاههای اقتصادی وصنعتی بصورت فعال و همکاری و تعامل دو طرفه با انجمن صنفی ایمنی و اجرای مدل خود بازرسی با همکاری بیش از ٨٠ کارخانه صنعتی از رویکردهای اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان در راستای شکل گیری محیط کار ایمن می باشد.
وی در خصوص حوادث ناشی از کار شهرستان کاشان گفت: حوادث ناشی ازکار نسبت به سال گذشته 27 درصد کاهش یافته و شدت این حوادث از نظر فوت ، نقص و قطع عضو ناشی از کار ظرف ٨ ماه سال ٩٥ نسبت به سال گذشته 13 درصد کاهش یافته است.
رمضانی همت و عزم جامعه کارگری و کارفرمایی و همه دستگاه ها را لازمه تحقق اهداف کارگروه برشمرد و افزود: در ازای هر حادثه ناشی از کار بطور متوسط 450 میلیون ریال هزینه ملی بر جامعه تحمیل می شود.
در ادامه رییس ادلره بازرسی اداره کار استان به ضرورت تشکیل کارگروه مذکور اشاره کرد گفت: علی رغم اینکه آمار حوادث ناشی از کار قابل توجه است اما در دو سال اخیر شاهد کاهش آمار مرتبط با حوادث منجر به فوت هستیم.
امیر مسعود حاج رستم با تاکید بر وجود یک نماینده و رابط ایمنی در هر یک از دستگاه ها تصریح کرد: اگر ارتباط با نمایندگان جامعه ایمن بیشتر شود
قابل ذکر است این کارگروه دارای 4 کمیته به شرح ذیل با محوریت شهرداری اداره تعاون، کار ورفاه جتماعی و فرمانداری و... است:
١-کمیته اموزش و تبایغات با محوریت مرکز اموزش فنی حرفه ای شهرداری اداره کار و فرمانداری
٢-کمیته پیشگیری ازحوادث صنعتی با محوریت اداره صنعت معدن نجارت اداره کار و فرمانداری و...
٣- کمیته پیشگیری از حوادث ساختمان با محوریت سازمان نظام مهندسی شهرداری اداره کار و فرمامداری و...
٤-کمیته پیشگیری از حوادث شهروندی

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید