اخبار

تفاهم نامه همکاری بخش تعاون اصفهان با جهاد دانشگاهی امضا شد

تفاهم نامه همکاری بخش تعاون  اصفهان با جهاد دانشگاهی  امضا شد
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از امضای تفاهم نامه بخش تعاون استان با جهاد دانشگاهی با هدف بهره مندی از توانمندی نهاد های علمی و پژوهشی و ایجاد شرایط لازم بری توسعه اشتغال پایدار در بخش تعاون خبر داد.

علیرضا تیغ ساز با اشاره به نقش پژوهش های علمی در توسعه اشتغال مولد و پایدار گفت: شناسایی و معرفی زمینه ها و فرصت های اشتغال و کارآفرینی، مشارکت و همکاری در ایجاد و توسعه تعاونی های دانش بنیان با مشارکت دانش آموختگان اعضای هیأت های علمی از جمله موضوعاتی است که این تفاهمنامه به آن پرداخته است.
وی افزود: ارائه خدمات و مشاوره های حمایتی لازم به کارآفرینان و متقاضیان و هیأت های مؤسس شرکت های تعاونی دانشگاهی و تلاش در جهت رفع مشکلات آنها از موضوعات دیگر تفاهمنامه است.
تیغ ساز به اهداف این تفاهمنامه اشاره کرد و توسعه همکاری فی مابین در راستای اجرایی شدن سیاست های کلی اصل 44 در زمینه توسعه تعاونی ها و استفاده بهینه از ظرفیت های سازمانی، آموزشی پژوهشی و فناوری طرفین تفاهم نامه از جمله حمایت های آموزشی مشاوره ای اعتباری و تأمین ضمانت برای توسعه فعالیت های تعاونی کارآفرینانه را از مهمترین اهداف این تفاهمنامه برشمرد.
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین گفت: مفاد این تفاهمنامه شامل 4 بند تعهدات مشترک، 10 بند تعهدات جهاد دانشگاهی و 4 بند تعهدات این اداره کل می باشد
تیغ سازتصریح کرد: به کارگیری ظرفیت های موجود و استفاده از ساز و کارهای مناسب برای اجرای مفاد تفاهم نامه و استفاده متقابل از امکانات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در انجام طرح ها و برنامه های پژوهشی، آموزشی و اطلاع رسانی با هدف توسعه کارآفرینی و اشتغال، همکاری در جهت تهیه طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی و فعالیت های مورد نظر تعاونی ها از جمله تعهدات مشترک این اداره کل و جهاد دانشگاهی است.
وی درخصوص تعهدهای جهاد دانشگاهی در این تفاهمنامه گفت: توانمندسازی متقاضیان راه اندازی شرکت های تعاونی و صاحبان شرکت های تعاونی از طریق برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی، کمک به تأسیس شرکت های تعاونی توسط دانش آموختگان دانشگاه ها و استفاده از هسته های مشاوره و راهنمای شغلی سازمان به منظور هدایت جامعه هدف و کمک به آن ها برای ایجاد شرکت های تعاونی از جمله تعهدات جهاد دانشگاهی است.
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: فراهم نمودن امکانات، منابع و زمینه های لازم برای اجرای برنامه های توانمندسازی، پژوهشی و ترویجی در حوزه تعاون و همکاری در برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و همایش های مشترک ترویجی در زمینه اشتغال و کارآفرینی در حوزه تعاون در چارچوب دستور العمل های وزارتی از تعهدات این اداره کل است.
وی افزود: برای اجرای این تفاهمنامه کارگروهی متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل و پیرامون عملیاتی شدن هریک از موضوعات تفاهم نامه تصمیم گیری خواهند کرد و پس از موافقت طرفین قابل اجرا خواهد بود.
تیغ ساز در خصوص مدت زمان این تفاهمنامه گفت: این تفاهمنامه از تاریخ امضا تا پایان مردادماه سال 1398 اعتبار دارد و در صوت موافقت برای تداوم فعالیت ها تمدید خواهد شد.

۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید