اخبار

استفاده از ظرفیت های واحدهای اقتصادی در راستای ارتقای مؤلفه های فرهنگی

استفاده  از ظرفیت های واحدهای اقتصادی در راستای ارتقای مؤلفه های فرهنگی
مدیراجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در سومین گردهمایی مدیران منابع انسانی و مسئولین خانه های بهداشت حرفه ای واحدهای اقتصادی اعلام کرد: در واحدهای اقتصادی ظرفیت و بستر مناسب برای تحقق مولفه های فرهنگی به ویژه ارتقای فرهنگ کار وجود دارد.

احمدرضا پرنده با بیان اینکه فرهنگ هر جامعه ای اساس و پایه رشد و تعالی آن جامعه است افزود: بستر لازم در واحدهای اقتصادی برای ارتقای مولفه های فرهنگ کار،خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی و بهره وری، روحیه کار جمعی و تعاون ،وجدان کاری، انضباط اجتماعی، مسئولیت پذیری، تعهد، رعایت اخلاق دینی، و... در محیط های کار و تولید کشور وجود دارد.
وی ادامه داد : در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین نقشه جامع فرهنگ کار کشور کلید خورده است و اهداف ارزشمندی را در راستای تحول در فرهنگ کار کشور دنبال میکند .
پرنده افزود: برای تحقق این موضوع پرسش نامه هایی طراحی شده که با مشارکت واحدهای اقتصادی شاخص های مهم فرهنگی در محیط کار شناسایی و بررسی خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد خانواده بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سرلوحه قرار دادن رویکردها و راهبردهای ارزشمند این سند راهبردی در مسیر خدمت و تعالی جامعه سربلند و موفق عمل کنند.
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به روند تشکیل خانه های فرهنگ و تلاش گفت: با توجه به تعدد انجمن ها و کانون ها در واحدهای اقتصادی ، طرح تشکیل خانه های فرهنگ وتلاش به منظور یکپارچه سازی و ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به کارگران در یک بستر واحد در حال اجراست.
وی افزود: این طرح در سه سطح واحدهای اقتصادی، مجموعه های فرهنگی ورزشی شهرستانها و مکانهایی که مسکن کارگری متمرکز هستند اجرا خواهد شد.
پرنده در ادامه به اجرای طرح ملی پیشگیری از اعتیاد در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای طرح کاج بروشورهایی تهیه و در اختیار واحدهای اقتصادی قرارداده شده است.
لازم به ذکر است این جلسه با حضور حدود 200 نفر از مدیران منابع انسانی و مسئولین خانه های بهداشت حرفه ای واحدهای اقتصادی استان در محل اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار گردید.

۱ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید