اخبار

یادواره 6400 شهید کارگر استان اصفهان برگزار شد

یادواره 6400 شهید کارگر استان اصفهان برگزار شد
45درصد آمار شهدای کارگر کشور متعلق به اصفهان است مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان عنوان کرد: 45درصد آمار شهدای کارگر کشور متعلق به اصفهان است

محسن نیرومند در یادواره شهدای کارگر استان اصفهان اظهارداشت: استان اصفهان از جمله استان های مهم کشور در فعالیت های تولیدی، صنعتی و خدماتی است که بیشترین جامعه کارگری را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: 65درصد از جمعیت کل استان اصفهان را جمعیت کارگری تشکیل می دهد که میزان فعالیت تولیدی و خدماتی وصنعتی را نشان می دهد و جمعیت کارگری استان همواره در برنامه های مختلف از جمله دوران دفاع مقدس و دوران پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرده اند.
نیرومند با اشاره به حضور نیروهای کارگری در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: 6 هزار و 400 شهید کارگر کشور متعلق به استان اصفهان است که 45 درصد از کل شهدای کارگری کشور را شامل می شود.
وی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون نجابت و شرافت کارگران که همواره در مسائل معیشتی مورد سوء استفاده دشمنان بوده است، تصریح کرد: آمار ۶ هزار و ۴۰۰ شهید جامعه کارگر استان اصفهان با اسم و رسم و تاریخ شهادت و شغلی که داشته‌اند به ثبت رسیده و نقش آن‌ها در دفاع مقدس بسیار اثرگذار بوده است.
این مقام مسئول ادامه داد: البته شهدا نیازی به برگزاری چنین یادواره‌هایی ندارند و این یادواره‌ها در حقیقت تلنگری به خود ماست تا از شهدا الگو بگیریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا وظیفه همسئولین استان است افزود: برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای کارگر باید نام بعضی از خیابان‌ها، میادین و بزرگراه‌ها به نام شهدای قشر کارگر نامگذاری شود.
نیرومند همچنین گفت: امروز نیز جامعه کارگری استان اصفهان با حضور در صحنه های مختلف تولید و خدمات نقش موثری در چرخه اقتصادی کشور و استان اصفهان دارند و در راستای اهداف نظام تلاش می کنند و به همین وسیله ادامه دهنده راه شهدا با اقدامات خود هستند.
نیرومند تاکید کرد: دشمن در حال حاضر جبهه فرهنگ و اقتصاد کشور ما را نشانه گرفته است و باید مراقب بود؛ همان‌گونه که کارگران کشور در دوره دفاع مقدس کارخانجات را با وجود شرایط سخت آن دوران حفظ کردند، پس از پایان جنگ تحمیلی نیز با وجود شرایط سخت به راه خود ادامه دادند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اضافه کرد: حمایت از جامعه کارگری اقتدار نظام را افزایش می دهد و زمینه ساز رشد و اعتلای بیش از بیش نظام است.
وی اضافه کرد: بسیج کارگری استان اصفهان برای برگزاری این یادواره پیش‌قدم بوده‌ است اما کمتر از شهدای کارگر یاد می‌شود در صورتی که از ۲۳ هزار شهید استان اصفهان، ۶۴۰۰ شهید از قشر کارگری هستند.
یادواره سرداران و 6400 شهید کارگری در 14 بهمن ماه و در حسنه ثار ا... واقع در خیابان پاسداران اصفهان و با حضور 1500 نفر از اعضای جامعه کار، تولید و تعاون، خانواده شهدا، مسئولین و دستگاههای اجرایی و بسیجیان برگزار شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید