اخبار

تعیین حق الزحمه دفاتر مشاور شغلی کاریابی غیر دولتی در سال 96

تعیین حق الزحمه دفاتر مشاور شغلی کاریابی غیر دولتی در سال 96
مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: بخشنامه میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی و خارجی در سال 1396 توسط مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابیهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

سیف اله علیخانی با اعلام این خبر افزود: در این ابلاغیه میزان حق الزحمه کاریابی بابت ثبت نام و مشاوره شغلی، نحوه محاسبه و تعیین حق الزحمه بکارگماری جوینده کار در داخل و خارج از کشور برای قراردادهای یکساله و بیشتر و همچنین نحوه و میزان تضمین وصول حق الزحمه کاریابی از جوینده کار، تعیین شده است
وی در ادامه گفت: میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ180/000 ریال و در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ 250/000 ریال می باشد.
علیخانی همچنین گفت: حق الزحمه بکارگماری کاریابی برای قرارداد یکساله برابر پنجاه درصد حداقل دستمزد اعلام شده برای یکماه توسط شورای عالی کار در سال 1396 است.
وی تصریح کرد: میزان این حق الزحمه برای قراردادهای کمتر از یکسال به نسبت ماههای کارکرد محاسبه خواهد شد.
علیخانی با بیان اینکه کاریابی می تواند به منظور وصول حق الزحمه خود در زمان معرفی به کار از جوینده کار تضمین و تأمین لازم را در قالب سفته دریافت کند تاکید کرد: کاریابی ها مجاز به گرفتن مدارک هویتی جویندگان کار اعم از شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه به عنوان تضمین نمی باشند.
این مقام مسئول اضافه کرد: کاریابیها حق دریافت هیچگونه وجهی از جویندگان کار به غیر از تعرفه های تعیین شده در این بخشنامه را نخواهند داشت.
مدیر کار آفرینی و اشتغال ادار ه کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان در خصوص نحوه پرداخت حق الزمه کاریابی توسط کارجو گفت: کاریابی ها می توانند در زمان معرفی کارجو به فرصت شغلی در صورت تمایل کارجو مبلغ یک میلیون ریال را علی الحساب به عنوان پیش دریافت از میزان حق الزحمه بکارگماری تعیین شده دریافت نمایند.
علیخانی در پایان تأکید کرد: کلیه کاریابی ها مکلف به نصب این بخشنامه در محل مناسب و در معرض دید عموم
مراجعه کنندگان می باشند.
لازم به ذکر است متن کامل بخشنامه مذکور بر روی سایت اداره کل در قسمت کارآفرینی و اشتغال و در زیرمجموعه اشتغال و هدایت نیروی کار قابل مشاهده می¬باشد

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید