اخبار

نیرومند: سوءمدیریت برخی واحدهای اقتصادی مولد را به واحدهای بحرانی تبدیل کرده است.

نیرومند: سوءمدیریت برخی واحدهای اقتصادی مولد را به واحدهای بحرانی تبدیل کرده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه از نظر منابع انسانی هیچ کمبودی نداریم، گفت: بسیاری از واحدهایی که امروز با مشکلات اقتصادی روبرو هستند در حقیقت در مدیریت مشکل دارند و مشکلات اقتصادی آنها ناشی از سوءمدیریت است.

محسن نیرومند در مراسم تجلیل و امتنان از کارگران و واحدهای اقتصادی نمونه استان اصفهان با اشاره به جایگاه شهدای کارگر اظهار کرد: شایسته است به شخصیت و جایگاه شهدای بزرگی مانند علی رضاییان بهتر و بیشتر پرداخته شود. در کشورهای دیگر چنین شخصیت‌هایی به عنوان الگوها ملی معرفی می‌شوند در حالی که ما حتی یک میدان یا خیابان هم به نام این عزیزان نداریم.
این مقام مسئول در ادامه گفت: جلوگیری از قاچاق امری مهم و بسیار تاثیرگذار است که تحقق آن نیازمند عزم ملی و مردمی است.
وی با بیان اینکه کارگران و مدیران نیز باید تمام توان و تلاش خود را برای بهبود و ارتقا سطح کیفی محصولات تولیدی خود به کار گیرند تصریح کرد: با لاترین نشان ملی را باید به تولیدکنندگانی اعطا کرد که محصولات خود را جایگزین محصولات خارجی می کنند.
نیرومند با اشاره به تاثیر فرهنگ عمومی در تولید و اشتغال گفت: اگر کمپینی که در تبریز در راستای خرید کفش ایجاد شد و در آن تنها کفش تولید داخل خرید و فروش شد در کشور و در مورد همه محصولات اجرا شود به تنهایی باعث ایجاد 30 هزار شغل در کشور خواهد شد. این در حالی است که همه می‌دانیم بسیاری از تولیداتی که با برندهای خارجی در بازار به فروش می‌رسد در حقیقت تولید داخل هستند.
وی ادامه داد: از نظر منابع انسانی هیچ کمبودی نداریم، آنچه که مشکل ساز شده در حقیقت مشکلات مدیریتی است. بسیاری از واحدهایی که امروز با مشکلات اقتصادی روبرو هستند در حقیقت در مدیریت مشکل دارند و مشکلات اقتصادی آنها ناشی از سوءمدیریت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: الزاما هر کسی که مهندس و مکانیک خوبی است، مدیر خوبی هم نیست! باید از مدیریت سنتی که صاحب سرمایه، مدیریت را به عهده دارد به سمت روش‌های مدرن مدیریتی حرکت کنیم.
وی ادامه داد: اصفهان از نظر نیروی انسانی و ظرفیت‌ها و روابط بین مسئولان و شرکای اقتصادی پتاسیل بسیار خوبی داد. امید است که از این ظرفیت مثبت در راستای احقاق اقتصاد مقاومتی به شکل بهتری بهره برده شود.
نیرومند در خصوص نحوه انتخاب کارگران نمونه گفت: ' بااشاره به اینکه خلاقیت، نوآوری، افزایش بهره وری و تولید، رعایت نظم و ایمنی در کار از جمله شاخص های انتخاب این افراد بوده است، افزود: پس از داوری نهایی در استان 20 نفر با کسب امتیاز کافی بعنوان کارگر نمونه معرفی شدند .
وی هفته کارگر را بهترین فرصت برای تبیین نقش ارزشمند کارگران در افزایش تولید ملی و اقتصاد کشور و معرفی توانمندی های آنان دانست و افزود: نقش کارگران در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی کشور بسیار مهم و تاثیر گذار است.
وی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان ' اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال'، گفت: امسال دولت عزم خود را برای کمک به رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال به کار بسته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه حفظ اشتغال مهمترین دغدغه مسئولان است، افزود: 100 درصد مصوبات و تصمیمات ستاد تسهیل موانع اشتغال استان اصفهان در سال گذشته برای کمک به واحدهای تولیدی اختصاص پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه با تصویب ستاد تسهیل در سال گذشته به حدود 800 واحد تولیدی درحال رکود، وام و تسهیلات مناسب بانکی پرداخت شد، افزود: در نتیجه این خدمات و رفع مشکلات واحدهای تولیدی 31 درصد از اعتراض ها و تجمع های کارگری در سال گذشته نسبت به سال 94 کمتر شد.
نیرومند با اشاره به اینکه اشتغالزایی و افزایش تولید داخلی به عزم ملی نیاز دارد، افزود: با جلوگیری از قاچاق کالا و خرید و مصرف کالاهای ایرانی می توانیم مشکل اشتغال کشور را برطرف کنیم.
در این جشنواره از 22گروه کار نمونه، 11 نفر کارگران برتر ، برترین های مسابقات قرآنی، چهار واحد نمونه اقتصادی، 2 خانه بهداشت نمونه و سه نفر بهبان (مهندس بهداشت حرفه ای) نمونه در استان اصفهان نیز تقدیر شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید