اخبار

نماینده مردم اصفهان در مجلس: مشکلات جامعه کارگری ما تنها سهام عدالت نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس: مشکلات جامعه کارگری ما تنها سهام عدالت نیست
نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه مشکلات جامعه کارگری تنها مربوط به سهام عدالت نیست، گفت: اجرایی شدن برنامه توسعه ششم و لایحه بودجه در مجلس، نگاه ویژه‌ای به بحث کارگران برای تسهیل شرایط زندگی آنها شده است.

ناهید تاج الدین در مراسم تجلیل از کارگران استان اصفهان، با اشاره به نقش پررنگ کارگران در توسعه کشور و به خصوص اصفهان، اظهار داشت: با توجه به اینکه اصفهان، یکی از صنعتی ترین استان های کشور است، نقش کارگران آن بسیار چشمگیر است.
وی تاکید کرد: مدیران ما در سطح کلان باید نگاه ویژه ای به کارگران اصفهانی داشته باشند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه امروزه نباید نگاه سنتی و گذشته را نسبت به کارگران داشته باشیم، افزود: ما به جای آنکه به کارگران صرفا به عنوان نیروی انسانی نگاه کنیم باید آنها را به عنوان سرمایه‌های انسانی ارج نهیم.
به گفته وی، تفاوت این دو دیدگاه در آن است که نگاه به نیروی انسانی نگاهی مکانیکی و مباحث مختلفی چون کرامت کارگر، امنیت، رفاه، جایگاه اجتماعی و ... که در بحث سرمایه انسانی به آن پرداخته می‌شود، نادیده گرفته می‌شوند.
تاج الدین با تاکید بر اینکه سعی کردیم که در مجلس نگاه به کارگران ویژه تر باشد، تصریح کرد: با اجرایی شدن برنامه توسعه ششم و لایحه بودجه در مجلس، نگاه ویژه‌ای به بحث کارگران شده تا شرایط را برای این قشر از جامعه تسهیل کنیم.
وی بیان داشت: موضوعاتی چون همسان سازی حقوق بازنشستگان و تسهیلات بازنشستگی پیش از موعد از جمله مسائلی بود که نزدیک به یک دهه از آنها گذشته و قرار است در برنامه ششم توسعه عملیاتی شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه مشکلات جامعه کارگری تنها مربوط به سهام عدالت نیست، اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلاتی که امروزه کارگران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، امنیت شغلی است.
وی ابرازامیدواری کرد: در مجلس بتوانیم قوانین لازم را وضع کنیم، تا علاوه بر تامین امنیت شغلی، درمانی و ... برخی از قوانین دست و پاگیر برطرف و از سوی دیگر قوانین موجود اجرایی شود.
تاج الدین همچنین با تاکید بر اینکه اتفاقات بسیار خوبی طی سال‌های اخیر در دولت رخ داده است، گفت: دو شبح بزرگ بر سر توسعه کشور داشتیم که تاثیر مستقیم بر شرایط کارگری داشت که در دولت یازدهم برداشته شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید