اخبار

در جشن ازدواج کارگری خوانسار مطرح شد

در جشن ازدواج کارگری خوانسار مطرح شد
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان در جشن ازدواج کارگری خوانسار مطرح کرد: روابط انسانی خوبی بین کارگر و کارفرما در خوانسار وجود دارد

احمدرضا پرنده در مراسم جشن ازدواج کارگری که به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر در تالار امیر این شهرستان برگزار شد با اشاره به همکاری نهادهای مختلف برای برگزاری این مراسم اظهار کرد: روابط انسانی خوبی بین کارگر و کارفرما در این شهرستان وجود دارد و برگزاری چنین جشنی به این شکل در استان نمونه است.
وی همچنین گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی افرادی عاشقانه به عرصه اقتصادی آمده اند و با تمام وجود یک واحد اقتصادی را راه اندازی کرده و در این راه وظیفه سازمان های دولتی این است که با رفع موانع به ایجاد اشتغال و تولید کمک کرده و در واقع راهگشا باشند.
پرنده افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی افرادی عاشقانه به عرصه اقتصادی آمده اند و با تمام وجود یک واحد اقتصادی را راه اندازی کرده و در این راه وظیفه سازمان های دولتی این است که با رفع موانع به ایجاد اشتغال و تولید کمک کرده و در واقع راهگشا باشند.
وی با بیان این که تجلیل از جامعه کارگری و کارفرمایی حرکت درخوری است گفت: ارتباط عاطفی و روابط انسانی مطلوبی بین مدیران واحدهای اقتصادی و کارگران در خوانسار وجود دارد و این حسن توجه مدیران واحدهای اقتصادی به جامعه کارگری افتخاری برای استان و شهرستان محسوب می شود.
معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر داشتن روحیه انقلابی در حوزه کسب و کار تصریح کرد: خوانسار پتانسیل مناسبی در بخش گردشگری و خدمات دارد و سرمایه گذاران خوبی نیز دراین شهرستان وجود دارند و باید از این ظرفیت برای استان استفاده شود.
وی اضافه کرد: این مسئله در نوع خود می تواند به ایجاد اشتغال و افزایش درآمد در خوانسار کمک کند اما به گونه ای که این توسعه به محیط زیست منطقه آسیبی وارد ننماید.
پرنده هم چنین به برگزاری جشنواره امتنان و تجلیل از جامعه کار و کارگری نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این جشنواره ۱۸۵ پرونده مورد بررسی داوران قرار گرفت که ۶۶ نمونه انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند.
وی خاطر نشان کرد: در این جشنواره علاوه بر کارگران و کارفرمایان نمونه از برگزیدگان مسابقات قرآنی که موفق به احراز رتبه کشوری شده بودند نیز تجلیل به عمل آمد.
سرمایه های اصلی برای توسعه و رشد هر کشوری کارفرمایان هستند
معاون فرماندار نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه کارفرمایان در توسعه اقتصادی اظهار کرد: کارفرمایان عامل اصلی توسعه اقتصادی و سرمایه های اجتماعی بوده و اصل و اهرم تولید هستند.
عبداله صانعی با بیان این که کارفرمایان پاسبانان تولید در کشور هستند گفت: اگر قرار است حمایتی صورت گیرد باید از اهل آن حمایت شود، یعنی کسانی به نام کارفرما که دارای اندیشه بوده و سرمایه ملی را باید روی این افراد هزینه کرد، چرا که این افراد ارزش افزوده و ظرفیت جدید شغلی ایجاد می کنند.
وی افزود: شهرستان خوانسار در بخش ها و ردیف های مختلف در حدود ۲۶ میلیارد از منابع کیفی دولت به این حوزه ها تزریق کرده تا کارفرمایان با دلگرمی بیشتر به ایجاد توسعه کمک نمایند، چرا که سرمایه های اصلی برای توسعه و رشد هر کشوری کارفرمایان هستند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید