اخبار

سرپرست اداره بازرسی کار استان اصفهان : صدور بیش از 160 گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری درسال 95

سرپرست اداره بازرسی کار استان اصفهان اعلام کرد: در راستای صیانت از نیروی انسانی وایمن سازی محیط های کار بیش از 160 گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری درسال 95 صادر شده است.

حبیب ا... مقصودی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تغییرات زیاد و روزمره نیروی انسانی، ماشین آلات، شرایط محیط و ماهیت کار، بررسی صلاحیت ایمنی پیمانکاران حقیقی و حقوقی در فعالیت های مختلف توسط اداره بازرسی کار استان انجام می شود.
وی با اشاره به مواد 13، 85 و 91 قانون کار جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: رسالت ذاتی اداره بازرسی کار استان صیانت از منابع انسانی و مادی در حوزه کار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار است که با اجرای دقیق قوانین و آیین نامه ها این امر تحقق خواهد یافت.
مقصودی همچنین گفت: با توجه به ماده 2 آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری که توسط شورایعالی حفاظت فنی در سال 88 مصوب شده کلیه پیمانکاران طبق آیین نامه موظف به اخذ صلاحیت ایمنی می باشند.
وی ادامه داد: این صلاحیت یکی از الزامات مورد نیاز پیمانکاران بمنظور شرکت در مناقصات است که جهت دریافت آن لازم است مراحل تشکیل پرونده و ثبت نام در سامانه، سپری نمودن دوره آموزش ایمنی ویژه مدیران عامل و کارگران و بازدید میدانی از محل فعالیت پیمانکاری طی کنند.
سرپرست اداره بازرسی کار استان اصفهان با بیان اینکه برون سپاری فعالیت های غیر حاکمیتی از اهداف دولت است افزود: بخشی از مراحل اجرایی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری به کانون انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی واگذار شده است
مقصودی همچنین گفت: اسامی شرکتها و پیمانکاران حقیقی دارای صلاحیت ایمنی و سایر اطلاعات مورد نیاز متقاضیان، در سامانه صلاحیت ایمنی پیمانکاران به آدرس https://svcc.mcls.gov.ir قابل مشاهده می باشد .

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید