اخبار

شروع طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در اصفهان

شروع طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در اصفهان
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از شروع طرح کارورزی در این استان خبر داد.

سید کمال الدین میرهادی با اشاره به تعداد زیاد فارغ التحصیلان نظام آموزش عالی که روانه بازار کار می شوند گفت: کافی نبودن مهارت دانش آموختگان برای جذب در بازار کار باعث شده که رشد اقتصادی و ظرفیت اشتغالزایی جامعه متناسب با رشد دانش آموختگان نباشد.
وی همچنین گفت: تعامل ضعیف عرصه کار و دانشگاه نیز نتوانسته نیازهای بازار کار را بطور کامل برآورده سازد و همین امر در افزایش میزان بیکاری فارغ التحصیلان نقش موثری داشته است.
میرهادی با اشاره به اهمیت تعامل فارغ التحصیلان دانشگاهی با واحدهای فعال اقتصادی عنوان کرد: این موضوع می¬ تواند زمینه ساز آموزش مهارت های مورد نیاز در فضاهای شغلی و فراهم آوردن زمینه های نوآوری در مسیر شغلی باشد.
وی اجرای دوره کارورزی را راهکاری موثر در افزایش اشتغال پذیری توام با کسب مهارت برای دانش آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: وزارت متبوع پیش بینی کرده حدود 70درصد کارورزان در همان بنگاه محل کارورزی مشغول بکار خواهند شد.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: این دوره از طریق ایجاد بسترهای لازم جهت آموزش در بنگاههای اقتصادی و به صورت هماهنگ توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط در سطح کشور اجرا خواهد شد.
میرهادی اعلام کرد: کارفرمایان و کاروزان متقاضی میتوانند با مراجعه به سایت http://karvarzi.mcls.gov.ir اطلاعات لازم را کسب نموده و در دوره کارورزی مورد نظر ثبت نام نمایند و بین 4 تا 6 ماه دوره آموزشی در بنگاه های اقتصادی واجد شرایط را سپری کنند.
وی در خصوص حقوق و مزایای این طرح گفت: کمک هزینه آموزشی کارورزی معادل یک سوم حداقل دستمزد به عنوان کمک هزینه آموزش می باشد که توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی متناسب باحضور کارورز در واحد اقتصادی پذیرنده در طول دوره محاسبه و حداکثر در سه مرحله، به گونه ای که مرحله آخر پس از موفقیت کارورز در آزمون فنی و حرفه ای باشد، به کارورزان پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین اعلام کرد: در صورت استفاده کارفرمایان از کارورزان این طرح از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال بهره مند خواهند شد.
میرهادی افزود: پرداخت بیمه مسئولیت مدنی نیز برای هر کارورز توسط دولت از محل اعتبارات عمومی پیش بینی شده است.

۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید