اخبار

اجرای طرح جدید الگوی توسعه مشاغل خانگی در اصفهان

اجرای طرح جدید الگوی توسعه مشاغل خانگی در اصفهان
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی در استان اصفهان عملیاتی شد.

سید کمال الدین میرهادی با اشاره به گذشت5 سال از اجرای طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: به منظور رفع مشکلات طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی فرآیند قبلی مورد بازنگری قرار گرفته و مدل جدید تحت عنوان الگوی توسعه مشاغل خانگی طراحی و در آذر ماه سال 1395 به استان ها ابلاغ شد.
وی افزود: در استان اصفهان هم الگوی توسعه مشاغل خانگی به شهرستان ها ابلاغ و رشته های اولویت دار و دارای مزیت نسبی، شناسایی و تصویب شد.
میرهادی در خصوص نحوه اجرای طرح در اصفهان گفت: با همکاری کارگروه اشتغال در شهرستان ها، طرح های دارای مزیت و پشتیبان های توانمند مشاغل خانگی شناسایی و ضمن تکمیل پرونده و تصویب در کارگروه اشتغال شهرستان، جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی می شوند.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر سقف این تسهیلات برای متقاضیان پشتیبان مشاغل خانگی 750 میلیون ریال و با اشتغالزایی 15 نفر می باشد.
میرهادی توجه وشناسایی پتانسیل ها و مزیت های نسبی و رقابتی مناطق، هدفمندی حمایت ها، توسعه رشته های نوین، توسعه فعالیت های شبکه ای وتوانایی اتصال به بازار را از جمله مسائل در نظرگرفته شده درمدل بازنگری شده مشاغل خانگی برشمرد.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تاکید کرد: از نکات مهم و کلیدی این طرح جلب مشارکت فعالین و اشخاص حقیقی و حقوقی توانمند بخش خصوصی و غیردولتی و نیز مداخله توسعه ای دستگاه های اجرائی است.
میرهادی در پایان گفت: فعالین اقتصادی و متقاضیان واجد شرایط جهت کسب اطلاعات بیشتر از طرح مذکور می توانند به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستانها و یا دستگاههای اجرایی مجری طرح شامل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مراجعه نمایند.

۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید