اخبار

تشکیل 31 شرکت تعاونی در استان اصفهان در سه ماهه اول امسال

تشکیل 31 شرکت تعاونی در استان اصفهان در سه ماهه اول امسال
مدیر تعاون اداره کل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خبرداد: در سه ماهه اول سال96، 31 شرکت تعاونی تشکیل شد.

علیرضا تیغ ساز با بیان اینکه 31 شرکت تعاونی تشکیل شده دارای 1023 نفر عضو است افزود: سرمایه‌گذاری اولیه این شرکت ها بالغ بر 12 میلیارد ریال است و تا کنون برای 560 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.
وی در خصوص گرایش این تعاونی ها گفت: شرکت‌های تعاونی تشکیل شده در گرایش‌های مختلف شامل اعتبار، حمل و نقل، خدمات، صنعت، کشاورزی، مسکن، فرش دستباف و تأمین نیاز تولیدکنندگان تشکیل شده‌اند که بیشتر آن‌ها در بخش خدمات با 11 تعاونی و صنعتی با 7 تعاونی فعالیت خواهند نمود.
تیغ ساز همچنین گفت: از تعاونی‌های شاخص تشکیل شده شرکت تعاونی توسعه و عمران چادگان با عضویت 477 نفر از مردم شهرستان است که در اردیبهشت سال‌جاری تشکیل شد.
در قانون شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان مصوب مجلس شورای اسلامی آورده شده است، به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان، هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی و انجام فعالیت‌هایی که به دلیل ایجاد رانت امکان واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی وجود ندارد.
مدیر تعاون اداره کل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: از برنامه‌های این اداره کل انعقاد تفاهم‌نامه با بسیج سازندگی به منظور تشکیل شرکت‌های تعاونی بسیجیان با همکاری بسیج سازندگی در راستای اقتصاد مقاومتی است
تیغ ساز ادامه داد: مقدمات این طرح آماده شده و در تیرماه سال‌جاری تفاهم‌نامه به امضا خواهد رسید.
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پایان گفت: تعاونی‌های استان در سه ماهه نخست امسال حدود ۱۰ میلیون دلار صادرات، کالا و خدمات داشته‌اند.

۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید