اخبار

پیشتازی اصفهان در پیشگیری از اعتیاد درمحیط های صنعتی وجوامع کارگری

پیشتازی اصفهان در پیشگیری از اعتیاد درمحیط های صنعتی وجوامع کارگری
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: اصفهان در اقدامات پیشگیری از اعتیاد درجوامع کارگری و محیط های صنعتی پیشتاز است.

احمدرضا پرنده با اعلام این خبر گفت: کمیته پیشگیری از اعتیاد درمحیط های صنعتی با حضور نمایندگان ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، بهزیستی، فنی و حرفه ای، تامین اجتماعی سازمان صنعت و معدن تجارت شهرک های صنعتی، دانشگاه علوم پزشکی و تعدادی از واحدهای اقتصادی بزرگ صنفی، مسئولین تشکل های کارگری و کارفرمایی در این اداره کل تشکیل شد.
وی ادامه داد:همچنین در این راستا اتاق فکری با حضور کارشناسان تخصصی دستگاه های عضو کمیته پیشگیری نیز تشکیل و ابرنامه های جدیدی برای پیشگیری از عتیاد در محیط های صنعتی ارائه شد.
پرنده اجرای طرح پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار وتولید که طرح کاج نام گذاری شده و طرح آموزش مدرسان قطب مرکزی کشور شامل استان های تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی و اصفهان را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد در جوامع کارگری برشمرد..
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به آموزش محور بودن کمیته پیشگیری از اعتیاد درمحیط های صنعتی این اداره کل گفت: اجرای طرح آموزش بهبان ها در مراکز استان ها و اجرای طرح اموزش بهبان در 76 واحد اقتصادی و توزیع سی دی های آموزشی سبک زندگی نقش بسزایی در افزایش آگاهی جامعه مخاطب در مقابله با مساله اعتیاد داشته است.
وی افزود: اجرای سه دوره آموزش تخصصی به 200 نفر از مسئولین خانه های بهداشت کارگری با 100 هزار نفر کارگر تحت پوشش و اعزام مدرسان و کارشناسان آموزشی به 300 کارگاه صنعتی استان ازدیگر اقدامات انجام شده این اداره کل در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
پرنده با بیان اینکه بیکاری عامل مؤثری در گرایش به سمت مواد مخدر است افزود: آموزش کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری برای اولین بار در سطح کشور و استان درکلیه شهرستانها برگزار و با استقبال بسیار بالایی مواجه شد.
این مقام مسئول از ارائه آموزش های پیشگیری از اعتیاد ویژه 31 هزار نفر از کارآموزان سازمان فنی و حرفه ای خبر داد و اعلام کرد: تا کنون به 3 هزار نفر از اعضای تشکل های کارگری، شوراهای اسلامی کار، خانه کارگر، جامعه اسلامی کار، مجمع نمایندگان کانون انجمن صنفی، کارگران و کارفرمایان آموزش های مهارت های زندگی ارائه شده است.
وی همچنین گفت: برگزاری نمایشگاه سیاردر سطح کارگاه های اقتصادی و محیط های صنعتی نیز از دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه پیشگیر از مواد مخدر است که در این اداره کل انجام شده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید