اخبار

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه زنان کارگرشهرستان اصفهان

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه زنان کارگرشهرستان اصفهان
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: دوره آموزشی پیشگیری اعتیاد ویژه زنان کارگر تحت پوشش بیمه بیکاری با همکاری مؤسسه کار و تأمین اجتماعی برگزار شد.

احمدرضا پرنده با اعلام این خبر گفت: برگزاری دوره های آموزش پیشگیری از اعتیاد و افزایش سطح آگاهی زنان به عنوان اصلی ترین رکن خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است و در تربیت فرزندان و انسجام خانواده مؤثر خواهد بود.
پرنده تنها راه موفقیت موضوع پیشگیری از اعتیاد در جامعه را اجتماعی نمودن مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: با مشارکت آحاد جامعه می توان به کاهش اعتیاد و آسیب های ناشی از آن دست یافت.
وی هدف از برگزاری این دوره را ارائه آموزش های کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بستر خانواده عنوان کرد و افزود: در راستای حفظ و ارتقای سلامت جامعه طرح آموزش کارگران بیمه بیکاری برای کل استان به مرحله اجرا در آمده است.
پرنده در خصوص مباحث مطروحه در این دوره های آموزشی گفت: در این دوره ها تعریف اعتیاد، ویژگی های فرد معتاد، انواع مواد اعتیاد آور مانند سیگار و دخانیات، انواع محرک ها، مواد توهم زا و آرام بخش ها، سبب شناسی اعتیاد و راه‌های پیشگیری از آن ارائه می شود
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: این مدیریت امکان برگزاری دوره های پیشگیری از اعتیاد وتأمین مربی را برای واحدهای اقتصادی متقاضی داشته و واحدهای اقتصادی متقاضی می توانند درخواست خود را به این اداره کل ارائه نمایند.
این دوره آموزشی با حضور 130 نفر از کارگران زن تحت پوشش بیمه بیکاری و تدریس کارشناس ارشد مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید