اخبار

توسعه مشاغل روستایی با اجرای متمرکز طرح روستا تعاون در اصفهان امکان پذیر است

توسعه مشاغل روستایی با اجرای متمرکز طرح روستا تعاون در اصفهان امکان پذیر است
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان در جلسه توجیهی طرح روستا- تعاون برای کارشناسان تسهیلگرشهرستان ها عنوان کرد: توسعه مشاغل روستایی با اجرای متمرکز طرح روستا تعاون در روستاها ی استان امکان پذیر است.

محسن نیرومند در این جلسه با اشاره به ادغام وزارت تعاون سابق با وزارت کار و امور اجتماعی سابق گفت: با توجه به محدودیت هایی که پس از ادغام برای بخش تعاون ایجاد شد نقش تعاون در اقتصاد کشور کم رنگ ترشد.
وی با بیان اینکه من اعتقاد دارم حوزه تعاون ظرفیت ایجاد اشتغال زیادی دارد افزود:طرح های جدیدی مانند روستا تعاون قابلیت اجرایی داشته و نیاز به شناسایی ظرفیت های روستایی دارد.
وی تصریح کرد: طرح روستا تعاون حجم وسیعی نداشته و با متمرکز کردن وبرنامه ریزی مناسب می توان طرح های خوب با بازده اقتصادی مناسب را شناسایی و از اعتبارات تخصیص داده شده به این طرح به خوبی استفاده کرد.
وی در خصوص نرخ بیکاری استان اصفهان عنوان کرد: اصفهان پس از استان های البرز، چهارمحال و ایلام رتبه چهارم را در سطح کشور داراست که با توجه به پتانسیل موجود در سطح استان نرخ بالایی است.
نیرومند ادامه داد: دولت در نظر دارد 970 هزار شغل در سطح کشور ایجاد کند و بسته های متنوعی از جمله طرح روستا تعاون، طرح کارورزی، طرح کاج، طرح ستاد رونق و سایر طرح ها را برای این موضوع پیش بینی کرده و برای هرکدام سهمیه ای درنظر گرفته که باید محقق شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین گفت: در کشور های مختلف نمایشگاه توانمندی های تعاونی ها به صورت مککر برگزار می شود و از استان اصفهان معمولا شرکت کننده ای حضور نداردو این موضوع نقطه ضعفتعاونگران اصفهانی است.
این مقام مسئول افزود: اگر مدیران و کارشناسان شرکت های تعاونی از قابلیت های نمایشگاه های بین المللی آگاهی یابند از فرصت نمایشگاه برای رونق کسب و کار خود قطعا استفاده خواهند کرد.
نیرومند افزود: هفته تعاون که در شهریور ماه هر سال برگزار می شود فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ تعاون است که باید مراقب بود به عنوان یک تکلیف گذارا و اداری به آن نگاه نشود و از تمامی امکانات موجود در معرفی مزایای بخش تعاون به عموم مردم استفاده کنیم.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتمای استان اصفهان در پایان از شهرستانهای کاشان، نجف آباد و اصفهان در ثبت نام و داوری جشنواره تعاونی های برتر و از شهرستان های خمینی شهر، فلاورجان و لنجان و خور و بیابانک درارائه مستندات به این جشنواره قدردانی کرد.
در ادامه این جلسه مدیر عامل بانک تووسعه تعاون استان اصفهان با بیان اینکه ما برای استفاده تعاونی ها از اعتبارات تسهیلات موجود همکاری لازم را خواهیم داشت گفت: سال گذشته هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک توسعه تعاون استان اصفهان تخصیص داده شده که در این زمین بخش تعاون کمترین بهره را داشت است.
نوروزی: استفاده از ظرفیت اتاق تعاون و بانک توسعه تعاون با خدمات متعدد و متنوعی که به مخاطبین خود ارائه می کند نیز نقش زیادی را در گسترش اقتصاد تعاون ایفا خواهد کرد.
وی همچنین اعلام کرد: تعاونی های که اعضای جانباز داشته باشند بدون محدودیت می توانند از امکانات بانک استفاده کنند و تعاونی هایی که بدهی دارند تا 31 مرداد ماه می توانند از برنامه بخشوده گی صد درصد جریمه هزینه تعاونی ها خواهند داشت.
این جلسه با حضور مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان، مدیر و روسای ستادی بخش تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتمای و70 نفر از کارشناسان تسهیلگر شهرستان ها در محل سالن جلسات بانک توسعه تعاون استان اصفهان برگزار شد.

۸ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید