اخبار

دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان اصفهان در کاشان برگزار خواهد شد

دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان اصفهان در کاشان برگزار خواهد شد
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان اصفهان در کاشان برگزار خواهد شد.

محسن نیرومند در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه 6 شهریور ماه اعلام کرد: هرساله همزمان با هفته تعاون در شهریورماه جشنواره سراسری تعاونی های برتر با هدف انتخاب و معرفی تعاونی‌های برتر و نمونه های موفق تعاونی انجام می شود تا توانمندی های بالقوه بخش تعاون را به تصویر ‌کشیده و در راستای بهبود نگرش‌های عمومی نسبت به بخش تعاونی مؤثر واقع گردد.
نیرومند با اشاره به فرصت ثبت نام تعاونی ها در این جشنواره از 6 تا 31 خرداد ماه گفت: در این مدت 502 شرکت تعاونی در سایت جشنواره در 18 گرایش کشاورزی، صنعتی، معدنی، عمرانی، تأمین نیاز تولید کنندگان، تأمین نیاز مصرف کنندگان،تأمین نیاز صنوف خدماتی،اعتبار،دهیاری،زنان،حمل ونقل،فرش دستباف،مسکن، دانش بنیان، خدماتی، اتحادیه ها ،اتاق تعاون وفراگیر ملی ثبت نام نمودند.
وی افزود: 17تعاونی به عنوان تعاونی های برتر استانی معرفی شده اند و از یک اتحادیه و یک اتاق تعاون برتر نیز تجلیل خواهد شد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: دراین دوره از جشنواره تعاونی های برتر شرکت تعاونی مصرف کارکنان فولاد مبارکه در گرایش تأمین نیاز مصرف کنندگان و شرکت تعاونی نوید نور درگرایش دانش بنیان موفق شدند بالاترین امتیاز در بین شرکت های تعاونی داوطلب را کسب نمایند.
نیرومند ادامه داد: همچنین فرماندار خوانسار به عنوان فرمانداری که بالاترین سطح تعامل و همکاری با بخش تعاون داشته و نقش مؤثری در ترویج و توسعه بخش تعاون دارد انتخاب
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: بیش از سه هزار تعاونی در استان اصفهان تشکبل شده که سه میلیون نفر در این شرکت های تعاونی که تولیدی، خدماتی و صنعتی هستند، عضو بوده و اشتغال دارند که برخی از آن ها در سطح ملی و بین المللی جایگاه دارند.
نیرومند با اشاره به تشکیل تعاونی های روستایی در روستاهای استان اصفهان خاطرنشان کرد: تشکیل تعاونی های روستایی با محوریت فعالیت های هر روستا در دستور کار امسال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که تاکنون 80 مورد تعاونی ثبت شده است.
وی تشکیل تعاونی عمران شهرستان ها را از دیگر برنامه های این اداره کل اعلام کرد و گفت: این تعاونی در برخی از شهرستان ها تشکیل شده و در مابقی شهرستان هم در حال انجام است و نیاز به مشارکت مردم شهرستان ها می باشد.

۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید