اخبار

برگزاری همایش تعاون،کارآفرینی و اشتغال در شهرستان بویین میاندشت

مسئول نمایندگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بویین و میاندشت از برگزاری همایش تعاون،کارآفرینی و اشتغال در این شهرستان خبر داد.

حجت اله یسلیانی ضمن خیر مقدم به حاضرین در این همایش گفت: این همایش با هدف معرفی ابعاد و مزایای بخش تعاون به عموم مردم و به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون و ترویج فرهنگ تعاون و کارآفرینی برگزار شده است.
وی ادامه داد: تعاونی های وفق در سطح استان الگویی برای تحقق اهداف اقتصاد مقامتی در بخش تعاون هستند.
یسلیانی اضافه کرد: با تجمیع سرمایه های خرد و اندک مردم توسط اقتصاد تعاونی می توان
به میزان زیادی در کاهش میزان بیکاری شهرستان موثر واقع خواهد شد.
در ادامه این همایش دکتر ترکی نماینده محترم مردم شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی به هدف گذاری ترویج تعاونی ها جهت ایجاد اشتغال در برنامه ششم توسعه کشور اشاره نمود.
وی همچنین بیکاری را یک پدیده مخرب اقتصادی و اجتماعی دانست که در برخی از موارد حتی امنیت ملی یک کشور را دچار خدشه می‌کند.
در ادامه دکتر طحانیان زاده فرماندار شهرستان گفت: امروز کشور ما با جمعیت بیکار فارغ التحصیل دانشگاهی روبه رو است و اگر به این مهم مسئولین بی توجه باشند ناامنی، فقر، قاچاق، اعتیاد، و کاهش ازدواج و افزایش طلاق را در آینده بیش از این شاهد خواهیم بود..
در ادامه این جلسه امام جمعه، رییس اداره نظارت و بهره برداری استان، و یکی از اساتید دانشگاه در خصوص موضوع کارآفرینی و اشتغال، و تعاون سخنرانی نمودند.
این همایش با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و استان، افراد متقاضی کار، تعاونگران، دانش آموختگان دانشگاهی و سازمان فنی و حرفه ای در نیمه شهریور ماه در محل کانون فرهنگی شهید مطهری برگزار و از سه تعاونی برتر شهرستانی تقدیر شد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید