اخبار

سومین جلسه استانی کمیته طرح روستا تعاون تشکیل شد

سومین جلسه استانی کمیته طرح روستا تعاون تشکیل شد
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از برگزاری سومین جلسه کمیته استانی طرح روستا تعاون خبر داد.

علیرضا تیغ ساز با اشاره ظرفیت طرح روستا تعاون گفت: هدف از تشکیل این کمیته تسهیل در روند تشکیل شرکت های تعاونی روستایی در راستای اجرای ماده 27 قانون برنامه می باشد.
وی افزود: از عمده مشکلات مطرح شده در این جلسه صدور مجوز فعالیت در تعاونی های تشکیل شده است که مقرر شد در این رابطه با دستگاه های تخصصی جلساتی به منظور رفع مشکل برگزار گردد.
تیغ ساز با بیان اینکه یکی از راهکارهایی که موجب تقویت ایجاد اشتغال می‌شود بحث ایجاد تعاونی‌ها است، خاطرنشان کرد: برای اینکه این تسهیلات صرفا به مشاغل پراکنده، ناموفق و کم بازده ارائه نشود بهترین راهکار تشکیل تعاونی‌هایی متناسب با ظرفیت روستاها از بین کشاورزان، دامداران و زنان و مردان روستایی است.
این مقام مسئول همچنین از تشکیل 20 شرکت تعاونی روستایی خبرداد و افزود: از این تعداد 8 شرکت تعاونی در روستاهای هدف با عضویت 58 نفر و ایجاد فرصت شغلی برای 142 نفر تشکیل شده است.
در این کمیته مدیران دستگاه های صادرکننده مجوز مانند سازمان¬های مدیریت و برنامه ریزی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر نهادها از جمله بسیج سازندگی، تعاون روستایی، اتحادیه تعاونی های دهیاری و اتاق تعاون حضور داشتند.

۲ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید